Babkinas pārstāvētājam klubam smags zaudējums FIBA Eirolīgas spēlē

02/12/2020 23:33
Elīna Babkina

Latvijas basketboliste Elīna Babkina trešdien guva divus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra apakšgrupas otrajā spēlē, bet viņas pārstāvētā Orenburgas “Nadezhda” komanda cieta smagu zaudējumu.

“Nadezhda” Stambulā A grupas spēlē ar rezultātu 42:70 (11:21, 13:22, 9:11, 9:16) piekāpās Spānijas klubam Salamankas “Perfumerias Avenida”.

Babkina trešdien laukumā pavadīja 27 minūtes un 23 sekundes, grozā raidot savu vienīgo divpunktu metienu, bet netrāpot divus tālmetienus.

Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva četras kļūdas, pārtvēra trīs bumbas, trīs reizes pārkāpa noteikumus un iekrāja piecus efektivitātes koeficienta punktus.

“Nadezhda” vienībā ar 11 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Monika Bilingsa, bet pretiniecēm rezultatīvākā ar 21 punktu bija Tifānija Heiesa.

Jau ziņots, ka Babkina otrdien pirmajā spēlē guva 19 punktus, bet Orenburgas vienība divu Krievijas komandu duelī ar rezultātu 77:74 pārspēja Kurskas “Dinamo”.

Turnīra saimniece Izmitas “Belediyespor” pēc Covid-19 uzliesmojuma šonedēļ Stambulas “burbulī” nespēlēs, tāpēc tiek izspēlēts trīs komandu aplis.

Pirmā apļa spēles notiks šonedēļ, bet otrā apļa mači varētu notikt no 17. līdz 23.janvārim.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.