Bagatskis Čempionu līgā debitē ar pēdējās sekundes zaudējumu “Fuenlabrada” (VIDEO)

10/10/2018 23:08

Latviešu trenera Ainara Bagatska vadītā Bambergas “Brose Basket” šovakar FIBA Čempionu līgas C apakšgrupas spēlē ar 88:89 saspringtā galotnē zaudēja Spānijas klubam Madrides “Montakit Fuenlabrada”.

Spēles pirmajā ceturksnī izrāviens padevās viesiem no Madrides, kuri spēja panākt “+10”, tomēr mājinieki “pievilka”, ceturtdaļu noslēdzot ar “-4”. Turpinājumā komandas vairākas reizes apmainījās ar vadības grožiem, tomēr dodoties pārtraukumā tablo rādīja neizšķirtu – 44:44.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka viesi, kuri atkal spēja izvirzīties vadībā un kāpināt rezultāta starpību. “Fuenlabrada” basketbolistu izrāviens sasniedza astoņu punktu atzīmi, bet trešās trešdaļas beigās Bagatska vadītā komanda atkal panāca “-4”.

Izšķirošās desmit minūtes bija ļoti saspringtas. Bambergas komanda spēja izvirzīties vadībā, tomēr nostabilizēt izrāvienu neizdevās. 22 sekundes līdz pamatlaika beigām “Montakit” realizēja trīspunktu metienu panākot “-2” – 85:83.

Četras sekundes līdz pamatlaika beigām Bambergas komandai bija “+4”, bet uz soda līnijas stājās bijušais VEF Rīga basketbolists Francisko Kruzs, kurš pirmo sodiņu realizēja, bet otro apzināti meta garām.

Bumba pēc auta izspēles vēlreiz nonāca pie meksikāņa, jau uz trīspunktu līnijas, sekojot precīzam trejacim – 88:89.

Rezultatīvākais Bagatska komandā bija kādreizējais “Barcelona” basketbolists Tairīss Raiss, kurš “Fuenlabrada” grozā iemeta 33 punktus. Tāpat amerikāņu basketbolista kontā astoņas rezultatīvas piespēles. Raisa effektivitāte – “33”.

Kruzs spēli noslēdza ar 22 gūtiem punktiem, bet 19 punktus guva nigēriešu uzbrucējs Talibs Zana.

Bagatskis par Bambergas komandas galveno treneri kļuva šajā starpsezonā, parakstot divu gadu līgumu. “Brose Basket” iepriekšējo sezonu pavadīja prestižajā ULEB Eirolīgā, tomēr pēc čempiontitula nenosargāšanas aizvadītās sezonas Vācijas bundeslīgā, nolēma pievienoties FIBA Čempionu līgas turnīram.

Savukārt bijušā Bambergas basketbolista Uvja Helmaņa trenētais Viļņas “Rytas” ULEB Eirokausa spēlē ar 73:86 atzina Kazaņas “Unics” pārākumu. Helmanis ir viens no galvenā trenera Daiņa Adomaiša asistentiem. Grupu turnīra pirmajā spēlē “Rytas” pārspēja Malagas “Unicaja”.