Bagatskis: Dāvim ir viens no augstākajiem tālmetienu procentiem NBA, tas jau ir rādītājs

Ainars Bagatskis un Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Ainars Bagatskis un Dāvis Bertāns | Foto: Edijs Pālens/LETA

Bijušais Latvijas izlases spēlētājs un galvenais treneris Ainars Bagatskis vērtējis Dāvja Bertāna panākumus, pastāstījis par savu laiku valstsvienībā, kā arī komentējis spēlētāja un trenera attiecību nozīmi.

“Mūsdienās izteikts snapieris Latvijas basketbolā ir . Man nepatīk salīdzināt spēlētājus un personības, kā arī Dāvja spēles stils, pozīcija, augums ir krietni atšķirīgāks, kā tas bija man. Kopējais ir tas, ka ir precizitāte. To neviens nevar atņemt, izmainīt vai apšaubīt,” Bertāna un savu spēli salīdzināja raidījumā “Basketstudija 2+1” Bagatskis. “Dāvis ir NBA atzīta vērtība. Viņš met tālmetienus ar vienu labākajiem procentiem līgā. Tas jau ir rādītājs.”

“Man Latvijas valstsvienībā bija ļoti viegli spēlēt. Kad man treneri sāka uzticēties un es kļuvu par pamatspēlētāju savā pozīcijā, tad man apkārt bija labi saspēles vadītāji. 2001. gadā, kad mums piebiedrojās Kaspars Kambala, man bija vēl vieglāk izpausties. Man patika skriet ātrajā uzbrukumā, kas ir atkarīgs no saspēles vadītājiem un atlēkušās bumbas. Pozicionālā spēlē es biju tur, kur atrada metienu,” spēlēšanu izlasē atceras Bagatskis.

“Kā spēlētājs es nekad neesmu samierinājies ar to, kas man ir. Vienmēr ir gribējies vairāk spēlēt. Pat kā līderis biju gatavs spēlēt “garbage” minūtes. Man nebija nekādas problēmas ar spēles laiku, pat varbūt tas bija par daudz. Savas minūtes var iemantot tikai ar darbu, kvalitāti un talantu. Protams, visā pasaulē un komandās ir spēlētāji, ko es saucu par “neatzītajiem talantiem”. Viņš vidēji spēlē piecas minūtes un tad viņu uzlaiž vienā spēlē uz 25 minūtēm. Visbiežāk mačā neko neizdara un tad treneris, partneri un tiesneši ir vainīgi,” spēlētāja un trenera attiecības komentēja bijušais Latvijas izlases galvenais treneris.

Šobrīd latviešu basketbola speciālists ir Ukrainas vīriešu nacionālās izlases un kluba “Kyiv” galvenais treneris. Latvijas izlasi viņš vadīja četros Eiropas čempionātu finālturnīros, ar katru turnīru komandai progresējot. Tā 2011. gadā Latvija ieņēma 22. vietu, pēc diviem gadiem bija 11. pozīcijā, 2015. gadā palika astotā, bet 2017. gada rudenī izcīnīja piekto vietu. Zīmīgi, ka vēl četras reizes Bagatskis finālturnīrā startēja kā spēlētājs.

Kurš ir labāks snaiperis?

View Results

Loading ... Loading ...

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par