Bagatskis iekļauts NBA kluba Vasaras līgas treneru štābā

Ainārs Bagatskis, sportazinas.com
fiba.basketball

Nacionālās basketbola asociācijas () klubs Ņūorleānas “Pelicans” par vienu no treneriem gaidāmajā Vasaras līgā nozīmējis bijušo Latvijas izlases stūrmani Ainaru Bagatski.

Bagatskis savā spēlētāja karjerā bez dzimtās Latvijas ir spēlējis arī Norvēģijas, Krievijas, Polijas, Francijas un Lietuvas klubos, no 1992. līdz 2006. gadam pārstāvot arī Latvijas basketbola izlasi.

Trenera karjeru Bagatskis uzsāka jau 2005. gadā, kad bija spēlējošais treneris Rīgas “Barons/LMT” vienībā, kamēr Latvijas izlasi Bagijs vadīja no 2010. līdz 2017. gadam, šajā laikā divreiz iekļūstot Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Jāatzīmē, ka Bagatskis nebūs vienīgais latviešu treneris šajā klubā NBA Vasaras līgā – “Pelicans” otro gadu pēc kārtas par vienu no saviem trenera palīgiem uzaicinājis “VEF Skola” treneri Raimondu Feldmani.

36 gadus vecais Feldmanis savas spēlētāja gaitas noslēdza 2011. gadā, par viņa karjeras nozīmīgāko sasniegumu kļūstot LBL čempiontitulam 2010. gadā, kuru Feldmanis izcīnīja esot “Barona” sastāvā. Vēl pirms sezonas viņš ar “Līvānu” komandu bija triumfējis LBL2 turnīrā.

Trenera karjerā Feldmaņa dosjē ir 2013. gada Eiropas U20 čempionāta sudrabs, ko viņš izcīnīja asistējot toreizējam U20 izlases galvenajam trenerim Artūram Štālbergam. Raimonds Feldmanis bijis pie Latvijas U18 valstsvienības stūres.

NBA Vasaras līgas ietvaros jūlija pirmajā pusē tiks aizvadīti divi turnīri Jūtā un Lasvegasā. Ja Jūtā piedalīsies vien četras komandas (Jazz, Spurs, Grizzlies un Hawks), tad Lasvegasā spēlēs visas 30 komandas, kopā turnīrā aizvadot 82 mačus un pēc grupu turnīra izslēgšanas mačos noskaidrojot NBA Vasaras līgas čempioni.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par