Bagatskis: Jau nākamajā dienā pēc atlaišanas man bija piedāvājums no VTB līgas kluba

Bijušais Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Sporta Studija” stāsta par rehabilitācijas procesu pēc pagājušajā gadā pārciestās gūžas operācijas, līdz šim pēdējo darbavietu Vācijā, kā arī saistību ar Nacionālās basketbola asociācijas () klubu Dalasas “Mavericks”.

“Šis ir pirmais mēnesis, kad es jūtos normāli pēc nelielas paskriešanas. Gūžas problēmas ir visizplatītākās basketbolistiem pēc profesionālo karjeru noslēgšanas un ne tikai. Ar to jārēķinās. Man ir paveicies, ka man nav bijušas problēmas ar ceļiem, muguru, potītēm – savainojumi, ar ko saskaras lielākā daļa basketbolistu. Kad vēl pats spēlēju, vasarās pēc sezonas nodarbojos ar pludmales volejbolu – ikviens fizioterapeits pateiks, ka tas ķermeņa locītavām un saitēm ir pats labākais, kas var būt.”

Bagatskis šī gada sākumā tika atbrīvots no Vācijas Bundeslīgas vienības Bambergas “Brose” galvenā trenera amata, svētdien paziņoja vienība, kaut latviešu speciālists vienošanos ar pazīstamo Vācijas klubu panāca vien pērn jūnijā, noslēdzot divu gadu līgumu.

“Tas bija pārsteigums un negaidīts lēmums man. Komanda pēdējās 13 spēlēs izcīna desmit uzvaras. Pēc pēdējā zaudējuma atzīstu, ka spēlējām slikti, taču komanda pieņēma lēmumu, ka viss. Tā ir daļa no darba, no trenera darba, ne tikai basketbola.”

“Nākamajā dienā tiku uzaicināts parunāties ar jauno kluba ģenerālmenedžeri. Biju jau sagatavojis savu atskaiti par paveikto, taču “Brose” lēma tā kā viņi lēma. Bambergā divu gadu laikā ir bijuši jau četri treneri. Es nezinu, kā notiek šķiršanās no treneriem citos klubos. Dzirdēts, ka tas citur darīts ar īsziņas starpniecību vai telefoniski.”

Bagatskis kopš 2010. gada bija Latvijas izlases galvenais treneris, bet pēc 2017. gada Eiropas čempionāta, kurā mūsējie izcīnīja augstāko vietu (piekto) kopš neatkarības atjaunošanas, neturpināja sadarbību ar valstsvienību.

Ainars izlasi vadīja četros Eiropas čempionātu finālturnīros, savukārt vēl četras reizes Bagatskis kontinenta meistarsacīkstēs piedalījies kā spēlētājs.

Aizpērnā gada maijā viņš tika atbrīvots no Izraēlas granda Telavivas “Maccabi” un kopš tā laika bija bez darbavietas klubā, bet vēl latviešu speciālistam bijusi pieredze kā galvenajam trenerim tādos pazīstamos klubos kā Kauņas “Žalgiris”, Kijevas “Budivelnik” un “Nizhny Novgorod”.

“Pēc tam, kad šķīrās mani ceļi ar Vācijas klubu, nākamajā dienā bija piedāvājums no VTB līgas. Teicu sev – nē, jo iepriekš esmu pieņēmis tādus “kreizī” lēmumus. Redzēs, cik ilgi man būs pacietība, jo interese no klubiem ir laiku pa laikam. Redzēs.”

Bagatskis pēdējo desmit gadu laikā vairākkārt devies uz Ziemeļameriku stāžēties dažādās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandās, turklāt visbiežāk Dalasas “Mavericks”, ko šobrīd pārstāv arī Latvijas sporta lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis.

“Es tikai varu iedomāties, ja nākamo divus trīs gadu laikā viss saliekas pareizajās vietās, kāds pāris laukumā var būt Porziņģis un Luka Dončičs. Ja komandai pievienojas vēl kāds spēlētājs, kurš zina, ko darīt ar bumbu, tā var būt “WOW” komanda. Turklāt eiropiešu. NBA klubu lēmumi ir neprognozējami, taču es tiešām nevarēju iedomāties, ka “Knicks” atteiksies no Kristapa.”

Tāpat par Latvijas “Zelta roku” dēvētais Bagatskis, kuram joprojām pieder rezultativitātes un visvairāk realizēto tālmetienu rekordi valstsvienībā, atzīst, ka viņš nav pārsteigts, ka šobrīd Latvijas labākais snaiperis Dāvis Bertāns šogad netika uzaicināts uz NBA trīspunktnieku konkursu.

“Tā ir Amerika. Domāju, ka Dāvis jau ir tik nobriedis, ka viņš tam vairs tik ļoti nepievērš uzmanību. Protams, ka gribās piedalīties, jo tur tiek tikai izredzētie. Nav arī tā, ka Dāvis būtu sezonas gaitā izpildījis trīs tālmetienus un iemetis divus. Viņš visas sezonas gaitā ir pierādījis, ka ir viens no labākajiem trīspunktnieku metējiem pasaulē. Ja tādu spēlētāju neuzaicina uz konkursu, NBA droši vien tam ir pamatoti iemesli.”

Ģenerālis par scenārijiem: Latvijas izlase Pasaules kausā vai ārpus tā?
Situācija “Tagad vai nekad” atkārtojas. 2009. gada Eiropas čempionātā bija nepieciešams +8 ar Vāciju, šobrīd Melnkalnē jāuzvar vismaz ar 10 punktu starpību. Eksperts Valdis Valters apskata divus scenārijus. Kas notiks ar Latvijas basketbolu un valstsvienību, ja tiksim uz Pasaules kausu? Kas gaidāms, ja nekvalificēsimies?

Tagad vai nekad Nr.2?

Gepostet von 11TV am Samstag, 23. Februar 2019

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par