Bagatskis kļuvis par izglītības un zinātnes ministres padomnieku

30/12/2022 17:17
Nokopēts
Ainars Bagatskis

Par izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) padomnieku sporta jautājumos iecelts basketbola treneris Ainars Bagatskis, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Bagatskis bijis profesionāls basketbolists, daudzus gadus spēlējis Latvijas izlasē un ir tās visu laiku rezultatīvākais spēlētājs, pēc tam bijis arī izlases galvenais treneris, ar komandu Eiropas čempionātā 2017.gadā izcīnot 5.vietu, kas ir labākais rezultāts kopš neatkarības atjaunošanas.

Viņš trenējis daudzus profesionālos klubus, tostarp Eirolīgas, bet patlaban ir Ukrainas basketbola izlases un Rumānijas kluba “Voluntari” galvenais treneris. Bagatskis strādājis ar Latvijas klubiem “Barons” un “Valmiera”, Lietuvas komandu Kauņas “Žalgiris”, Krievijas vienībām Krasnojarskas “Jeņisej” un “Ņižņij Novgorod”, kā arī bijis Turcijas kluba Stambulas “Dariššafaka” treneru kolektīvā un vadījis Izraēlas grandu Telavivas “Maccabi FOX”.

Viņš vadījis klubus arī Gruzijā, Vācijā un Ukrainā, tostarp Kijevas “Budiveļņik”, ko divreiz aizveda līdz valsts čempionu godam. Pēdējās trīs sezonas viņš trenēja Ukrainas vienību “Kyiv”, kurai divas reizes palīdzēja sasniegt FIBA Eiropas kausa izslēgšanas spēles, kā arī pa reizei izcīnīt sudrabu un bronzu Ukrainas superlīgā.

Kopš 2019.gada Bagatskis ir Ukrainas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris, šogad Eiropas čempionāta finālturnīrā aizvadot komandu līdz astotdaļfinālam. Šomēnes Bagatskis kļuva arī par Rumānijas kluba “Voluntari” galveno treneri.

Sporta politikas pamatnostādnes 2022.-2027.gadam turpmāko gadu laikā Latvijā paredz veidot uz sistēmisku attīstību vērstu sporta nozares finansēšanas un administratīvās pārvaldības modeli, veicināt iedzīvotāju, it īpaši bērnu un jauniešu, fizisko aktivitāti, kā arī radīt konkurētspējīgu vidi augstu sasniegumu sportam, norāda ministrija.

Tāpēc augsta līmeņa sporta profesionāļa iesaiste un redzējums šajos procesos sniegs būtisku ieguldījumu sistēmas pilnveidē un attīstībā, argumentē Čakša.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
3.7
2.95
2.25
1.98
3.7
3.6
2.37
3.9
2.6
1.12
10.5
18.5
1.21
7.25
12
4.1
3.4
1.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām