Bagatskis par Blūma izteikumiem: Saprotu Jāņa emocijas, bet šobrīd tā ir plika diršana

Ainars Bagatskis, sportazinas.com
Foto: FIBA

Kādreizējais Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis komentējis Latvijas valstsvienības kapteiņa Jāņa Blūma iepriekš publiskajā telpā pausto kritiku par citu kādreizējo izlases stūrmani Arni Vecvagaru, kā arī kritiku Latvijas Basketbola savienības (LBS) virzienā.

Jau ziņots, ka Latvija šogad nespēja pirmo reizi iekļūt Pasaules kausa finālturnīrā, lai arī tāds mērķis iepriekš bija nosprausts. Par tā neizpildīšanu no galvenā trenera amata tika atbrīvots Vecvagars, bet Blūms nāca klajā ar emocionāliem izteicieniem trenera virzienā, sakot, ka viņš “nomīza” un “piečakarēja” pieredzējušo spēlētāju.

“Nedomāju, ka tā ir traģēdija, bet gan profesionāls sports. Tā ir sāpīga pieredze ne tikai izlasei, bet arī man,” raidījumā “Hattrick” sacīja Bagatskis. “Mēs noteikti nebijām izdevīgākajā situācijā, jo nevarējām sapulcēt labāko sastāvu tādēļ, ka vairāki vadošie basketbolisti spēlē Eirolīgā. Tāpat mums ir arī četri spēlētāji , par ko varam būt lepni, bet izlases sakarā tas noteikti nav bonuss.”

“Blūms Latvijas izlasē nekad nav spēlējis ķeksīša pēc un vienmēr ir atdevis sevi visu izlases labā,” turpināja Bagatskis. “Es ļoti labi viņu saprotu un esmu bijis līdzīgās situācijas. “Ja komandā ir pieredzējis spēlētājs, viņam nav jābūt uz soliņa, bet no otras puses, ja spēlētājs piekritis spēlēt komandā, nav korekti publiski kritizēt LBS un treneri. Blūmam tad vajadzēja konkrēti nosaukt, ko kurš ir darījis nepareizi.”

“Nezinu, vai tikšu sodīts par šādiem izteicieniem, bet no vienas puses tā šobrīd ir plika diršana. Es ļoti labi saprotu Jāņa emocijas un vienmēr esmu bijis spēlētāju pusē, bet nevar teikt, ka viss ir slikti, bet nekas nav labi. Saprotu, ka Jānim nav vienalga, kas notiek ar Latvijas izlasi un basketbolu kā tādu, bet nevar teikt, ka pilnīgi nekas Latvijas basketbolā nav labi,” sacīja Bagatskis.

Latvijas izlasei izšķirošajā kvalifikācijas cikla mačā pret Melnkalni bija nepieciešams izcīnīt uzvaru ar vismaz deviņu punktu pārsvaru pret Melnkalni, lai kvalificētos finālturnīram, tomēr tas neizdevās.

“Varētu pajautāt desmit dažādiem treneriem, kā spēlēt to maču, un viņi katrs piedāvātu savu redzējumu. Situācijā, kad Vecvagaram vēl pirms spēlēm nebija līdz galam skaidrs, kurš varētu iziet laukumā, viņam vajadzēja būt mazliet elastīgākam un pielāgoties dažādām situācijām un spēlētājiem,” noteica kādreizējais izlases treneris.

Pilna intervija ar Bagatski

PILNA INTERVIJA: Ainars Bagatskis

PILNA INTERVIJA: Ainars BagatskisPlašā sarunā ar ilggadējo Latvijas Basketbols valstsvienības galveno treneri Ainaru Bagatski Armands Puče pārrunā gan neiekļūšanu Pasaules Kausa finālturnīrā, gan spēlētāju un treneru atbildību notikušajā.Tāpat Ainars atskatās kādēļ Eiropas čempionātā izlase netriumfēja viņa vadībā un skaidro kāpēc pēdējā laika Latvijas basketbolistu panākumi nenāk par labu valstsvienībai. Bagatskis atbild uz Delfi.lv lasītāja jautājumu par aģentu lomu izlases dzīvē un vaicā vai tiešām ir pamats teikt, ka Latvijas baskebola sistēma ir sapuvusi, par ko pēdējā laikā dzirdēti dažādi spilgti citāti.Ainars arī stāsta par basketbola treneru darba tirgu Eiropā, kā arī Seviļā spēlējošo viņa atvasi, kas veidojas par Zelta Roku Nr.2#hattrick iespējams pateicoties sadarbībai ar Renault Mūsa Motors Rīga, @Latvijas nafta, Helio un VENDEN

Gepostet von Hattrick.lv am Freitag, 5. April 2019

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par