Bagatskis par izlases maču pret Bulgāriju: Ja atbrauc Eirolīgas spēlētāji, tad viņiem spēles beigās ir jābūt laukumā

04/03/2021 20:07

Bijušais Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis “11TV” raidījumā sarunā ar Valdi Valteru atskatījies uz Latvijas izlases nekvalificēšanos Eiropas čempionātam (EČ).

Latvijas izlase katastrofāli noslēdza 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, sešās spēlēt ciešot piecus zaudējumus un ieņemot pēdējo vietu H apakšgrupā. Šāds sniegums neļāva mūsējiem iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā, turklāt tas kļuva zināms jau pēc zaudējuma priekšpēdējā mačā pret Bulgāriju (65:66). Bagatskim tika uzdots jautājums, vai ar šo Latvijas izlases sastāvu varēja tikt uz EČ? “Noteikti,” pārliecināts ir speciālists. “Pat ar šo sastāvu bija jābūt Eiropas čempionātā. 100%.”

Treneris arī nosauca savu basketbolistu piecinieku, kāds viņa vadībā būtu laukumā pēdējās piecās minūtēs izšķirošajā spēlē pret Bulgāriju. “Es noteikti laukumā kopā vairāk būtu turējis Bertānu, Timmu un Meieru, varbūt arī Mareku [Mejeri] ceturtajā pozīcijā. Nebija vajadzīgs “tīrs” saspēles vadītājs, bet tur būtu Lomažs vai Šķēle.”

“Mēs ar bulgāriem pārāk sākām “mīcīties”. Protams, ka atkal var teikt, ka bija kaut kāds veiksmes faktors, jo iekrita kaut kādi metieni, bet domāju, ka, ja tev atbrauc Eirolīgas spēlētāji, tad spēles beigās viņiem ir jābūt laukumā,” uzskata Bagatskis.

Tāpat pieredzējušais speciālists neizslēdza iespēju atkārtot kļūt par Latvijas valstsvienības stūrmani. “Protams. Kāpēc ne?” atbildēja Bagatskis uz Valtera līdzjutēja pāradresēto jautājumu, vai viņš ir gatavs nākotnē atkal kļūt par Latvijas izlases galveno treneri.

Šobrīd latviešu basketbola speciālists ir Ukrainas vīriešu nacionālās izlases un kluba “Kyiv” galvenais treneris. Latvijas izlasi viņš vadīja četros Eiropas čempionātu finālturnīros, ar katru turnīru komandai progresējot. Tā 2011. gadā Latvija ieņēma 22. vietu, pēc diviem gadiem bija 11. pozīcijā, 2015. gadā palika astotā, bet 2017. gada rudenī izcīnīja piekto vietu. Zīmīgi, ka vēl četras reizes Bagatskis finālturnīrā startēja kā spēlētājs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

18/04/2021 11:19

Nosaukts hokeja izlases sastāvs spēlēm pret Slovākiju, iekļauts arī 40 gadus vecais Kr. Rēdlihs

Latvijas hokeja federācija (LHF) savā mājaslapā paziņojusi valstsvienības sastāvu gaidāmajām pārbaudes spēlēm pret Slovākiju. Jau rītdien, 19. aprīlī, hokeja izlase dosies uz Slovākiju, lai, gatavojoties 2021. gada pasaules čempionātam Rīgā,…