Bagatskis par Ukrainas izredzēm EČ: Kad vadīju Latviju, mums prognozēja 17. vai 18. vietu – izcīnījām piekto

15/08/2022 21:19
Nokopēts
Ainars Bagatskis

Latvijas basketbola speciālists Ainars Bagatskis, kurš pašlaik ir Ukrainas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris, intervijā portālam “BasketNews” pauda savas domas par pēdējos mēnešos notikušo, kā arī izteica viedokli par gaidāmo Eiropas čempionātu.

Februārī Krievija veica iebrukumu Ukrainā un šis konflikts risinās jau gandrīz sešus mēnešus. Gan ukraiņus, gan pašu Bagatski tas joprojām ietekmē. “Pašlaik ir vairākas grūtības. Nevēlētu nevienam trenerim, nevienam cilvēkam pasaulē būt šajā situācijā. Krievijas uzbrukums tādai mierīgai valstij kā Ukrainai nav ietekmējis tikai ukraiņus, bet visu pasauli. Par basketbolu runājot, konflikta sākuma brīdī bija jānotiek spēlei ar Spāniju. Nevarējām īstenot nekādu taktiku, nevarējām mentāli sagatavoties. Tagad situācija ir nedaudz labāka – visiem spēlētājiem ir līgumi ar ārzemju klubiem,” par pēdējo mēnešu pieredzi Ukrainas trenera amatā stāstīja Bagatskis.

55 gadus vecais Latvijas speciālists tāpat uzsvēra saņemtās palīdzības nozīmi. “Saņēmām lielu atbalstu no vairākām valstīm un federācijā. Vēlētos pateikt lielu paldies Latvijas basketbola savienībai un Latvijas valdībai par izrādīto atbalstu Ukrainas basketbolam un ukraiņiem. Tāpat Itālijas federācija palīdzēja noorganizēt pārbaudes mačus un pasakos par Turcijas federācijas ielūgumu uz šo turnīru [intervija notika Stambulā, kur Ukraina aizvadīja pārbaudes spēļu turnīru – autora piezīme],” pateicīgs bija Ukrainas izlases galvenais treneris.

Bagatskis, kurš Ukrainas izlasi vada kopš 2019. gada, šim izlases modelim velk paralēles ar Latvijas komandu. “2017. gadā, kad vadīju Latvijas valstsvienību, pirms turnīra mums paredzēja 17. vai 18. vietu. Beigās izcīnījām piekto pozīciju, piekāpjoties tikai gaidāmajiem čempioniem slovēņiem. Tagad daudzi cilvēki saka, ka Ukraina turnīru pabeigs ne augstāk par 19. vietu. Protams, varam parādīt daudz labāku basketbola kvalitāti. Bet man par turnīra iznākumu ir vienalga – ja parādīsim labu basketbolu, cīnīsimies viens par otru un spēlēsim par savu valsti, varam paveikt ko lielāku”, norādīja Bagatskis.

FIBA Pasaules kausa Eiropas kvalifikācijas turnīrā Ukrainai paredzētas divas spēles –  ar Itāliju 24. augustā Rīgā un izbraukumā pret Islandi 27. augustā. Eiropas čempionātā Ukraina ielozēta C grupā, kur tā spēkosies ar Grieķiju, Horvātiju, Lielbritāniju, Igauniju, kā arī mājinieci Itāliju.

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām