Bagatskis: Vajadzīgs laiks, lai atrastu spēles ritmu un saspēlētos

Ainars Bagatskis, sportazinas.com

Zaudētajā pārbaudes spēlē pret Gruziju varējis just, ka komanda šajā sastāvā vēl nav saspēlējusies, pēc mača atzina Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas basketbola izlase piektdien pārbaudes turnīrā Klaipēdā ar 69:73 (17:15, 22:18, 13:22, 17:18) zaudēja Gruzijas izlasei.

“Katrā spēles statistikas ailē izpaudās tas, ka visi kopā esam bijuši tikai dažus treniņus. Nav nekādu šaubu par spēlētāju labo fizisko formu, bet vajadzīgs laiks, lai atrastu spēles ritmu un saspēlētos,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) pēc zaudētā mača citē Bagatski. “Bija pārāk daudz nesaprašanās brīžu, tāpēc bija slikta metienu precizitāte, arī nepareizi lēmumi.”

Latvijas izlase pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 39:33, tomēr pēc tam sekoja neveiksmīga trešā ceturtdaļa, kurā gruzīni pārņēma iniciatīvu, pēc tam sīvā cīņā nosargājot pārsvaru.

“Spēles intrigu varējām atrisināt jau pirmajā puslaikā – ja brīdī, kad jau bijām panākuši lielu pārsvaru, neuzdāvinātu pretiniekiem punktus ar paviršībām aizsardzībā un paši neizjauktu vairākus uzbrukumus ar nepārdomātiem lēmumiem. Gruzijas komandas pieredzējušie pamatpiecnieka vīri aukstasinīgi to izmantoja. Trešajā ceturtdaļā pie mūsu groza zaudējām deviņas atlēkušās bumbas, kam nav attaisnojuma,” spēles gaitu atcerējās Bagatskis.

Viņš uzsvēra, ka turpmāk uzbrukumā jāatrod līdzsvars starp tālmetieniem un aktīvu darbību pretinieku soda laukumā.

“Jā, daudzi trīspunktnieki bija pamatoti un, uzlabojoties basketbolistu spēles kondīcijai, tie būs precīzāki. Tomēr kaut kas jāgūst arī no groza apakšas. Spēles beigās, tiklīdz sāka saasināt spēli ar gārāmgājieniem, tas uzreiz deva rezultātu,” sacīja treneris. “Mūsu darbībās joprojām ir par daudz emociju. Jānomierinās un jācenšas darīt to, ko protam. Zaudējumi labi izgaismo lietas, pie kurām jāstrādā. Mēnesi pirms Eiropas čempionāta tas ir ļoti svarīgi,” piebilda treneris.

Klaipēdas turnīra turpinājumā sestdien Latvijas izlase tiksies ar Lietuvas un Polijas spēles zaudētājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par