Bagatskis: Tagad Latvija sev uzlikusi latiņu, pie kuras ir jāturas

11/09/2023 14:49
Nokopēts
Ainars Bagatskis

Kādreizējais Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis raidījumā “Aizmugure” komentējis valstsvienības sniegumu Pasaules kausā, spēlētāju motivāciju un Žagara progresu.

“Visa treneru pasaule spēles skatās savādāk, pievērš lielāku uzmanību niansēm. Izlašu spēlēs ir īpaša sajūta, tas pats ir arī spēlētājiem. Milzīgs gandarījums un prieks par to, ka esam tur, kur esam, vismaz četrus gadus mums neviens neko nedrīkst pateikt. Jāsaka, ka tā ir zelta komanda,” pārliecināts treneris.

“Manuprāt, ticība un pārliecība, ka komanda var, parādījās kvalifikācijā, kad zaudējām Serbijai. Pēc tam bija divas smagas spēles pret Beļģiju, kuras mēs uzvarējām. Turpmākos mačos mainījās sastāvs, bija traumas. Komanda rodas grūtībās, īsto spēku sajūtu, kad esi ārpus komforta zonas. Mums izaugusi jaunā paaudze, viņi neraustās, bet iet un spēlē. Abi Kuruci, Žagars, Strautiņš, viņi zina, kā spēlēt. Šis čempionāts viņiem iedeva tādu pieredzi, kura ir lielāka par viņu iepriekšējo pieredzi,” uzsver speciālists.

“Vairākkārt esmu teicis par mentālo sagatavošanu. Atkal citēšu Maiku Fratello – tev ir jāzina savi spēlētāji. Savukārt Gregs Popovičs savā karjerā nekad nav motivējis basketbolistus spēlēt – viņi paši saprot, kāpēc to dara. Jā, mums nebija ritms sākumā, bet mēs to vēlāk atradām. Banki tā bija ļoti svarīga spēle, ņemot vērā to komandu, kura nāca pretī. Mēs pirmie nomierinājāmies, izsitām viņus no ritma, iemidzinājām viņus. Mums vienmēr atradās kāds, kurš tajā dienā bija veiksmīgāks un pavilka komandu,” skaidro Bagatskis.

“Mēs lietuviešiem esam labākais kairinātājs. Īsti nesapratu, ko viņi spēlēja pret mums. Vai tiešām cerēja, ka mēs metīsim garām? Jebkurā gadījumā, es zinu – ja pretinieku neilgā laika posmā esi sagrāvis, tev zemapziņā šī informācija paliek. Viņi atnāca spēlēt, mēs atnācām sisties un uzvarēt. Protams, Valančūns tur kaut ko mēģināja darīt, bet es tiešām nesaprotu, uz ko viņi cerēja,” saka kādreizējais izlases stūrmanis.

“Tas ir pārejoši, ka viņš ir bez kluba,” Artūra Žagara nākotni komentē treneris. “Domāju, tas, ka viņš aizvadīja lielisku sezonu Lietuvā, tas viņam noteikti palīdzēja. Praktiski visi lietuvieši ir zināmi un viņš jūtās kā zivs ūdenī. Arī atkārtošos – tā aizsardzība, ko piedāvāja Lietuva, mums bija ļoti pateicīga. Artūrs ir nobriedis, jo agrāk viņam bija daudzi savainojumi un trūka spēļu prakses. Ja viss ir kārtībā ar veselību, mums izlasē uz ilgiem gadiem ir stabils pasaules līmeņa saspēles vadītājs.”

“Mani spriedze arī baro. Spiediens, ko tu pats sev uzliec, ko uzliek mūsu profesija, tā ir zināma atbildība – lai neatslābst. Uzvaras dod pārliecību, bet ar tām arī esi sev uzlicis jaunu līmeni, un bieži noturēties ir grūtāk nekā nokļūt. Tagad Latvija sev uzlikusi latiņu, pie kuras ir jāturas. Jāsaprot, kur mēs varam kļūt labāki. Tagad noteikti būs basketbola bums, un tas jāizmanto, lai iesaistītu cilvēkus šajā sporta veidā. Luka zina, par ko runā – panākumi ir pārejoši,” akcentē Bagatskis.

“It kā jau tagad Eirolīgai ir jauna vadība, FIBA it kā atkal. Varbūt viņi atradīs kompromisu. Ja spēlē labākie, tad arī jātiesā labākajiem. Tajā pašā laikā apbrīnoju tiesnešu darbu, viņu pacietību, bet spēlētāji brīžiem uzvedas kā kaprīzas meitenes. Labi, ka Luka vismaz pats pateica, ka viņš daudz čīkst, bet ir kaut kādas robežas. Bet Gatis malacis, ka izdzina viņu,” par epizodi ar Luku Dončiču un Latvijas tiesnesi Gati Saliņu izteicās treneris.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām