Bagatskis: valstsvienībai vajadzīgi spēlētāji, kas nemeklē attaisnojumus

Ainars Bagatskis, sportazinas.com
Ainargs Bagatskis domās

Latvijas vīriešu basketbola izlase šādā sastāvā ir neērta komanda jebkuram pretiniekam, uzskata valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Pirmdien Latvijas vīriešu basketbola izlase uzsāka gatavošanos šī gada Eiropas čempionāta finālturnīram, kas ilgs no 31.augusta līdz 17.septembrim. Jau pirmajā treniņā ar vienību bija tās lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis, bet pagaidām komandai vēl nav pievienojušies Jānis Timma, brāļi Dāvis un Dairi Bertāni, kā arī Jānis Strēlnieks.

Bagatskis pirmdien arī apstiprināja, ka izlasē šogad nebūs Rolanda Freimaņa un Kaspara Bērziņa, kā arī Ingus Jakoviča, kurš pats esot piezvanījis un palūdzis neaicināt viņu uz treniņiem, jo spēlētājs vēlas šovasar strādāt individuāli.

“Pirmajā treniņā bija 14 spēlētāji. Pārējie komandai pievienosies 2-3 nedēļu laikā. Gandrīz visi basketbolisti trenējās jau pirms izlases treniņnometnes sākuma, kas liecina par viņu profesionalitāti, atbildību un attieksmi. Valstsvienībai vajadzīgi spēlētāji, kuri nečīkst un nemeklē attaisnojumus. Mums tādi ir,” preses konferencē teica Bagatskis. “Visus iepriekšējos gadus spēlējām stabili. Viens no iemesliem bija tas, ka bijām labā fiziskā sagatavotībā. Kādam varbūt tā neliksies, bet izcīnījām labas lietas. Talantu kompensējām ar nepiekāpību, fizisko sagatavotību un komandas ķīmiju. Vienībā ir ļoti labs balanss starp pieredzi, jaunību un nepiekāpību.

“Eiropas čempionātam visas komandas gatavojas nopietni. Mums šajā turnīrā būs mērķis tikt pēc iespējas augstāk. Ar šādu sastāvu esam neparocīga komanda jebkuram pretiniekam. Eiropas čempionāts būs īss, pirmais mērķis būs tikt ārā no apakšgrupas, bet nākamais – paveikt to ar pēc iespējas augstāku vietu. Pēc tam jau visu noteiks viena spēle,” norādīja Bgatskis.

Pagājušajā nedēļā par nespēlēšanu valstsvienībā paziņoja šogad Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā izvēlētais Anžejs Pasečņiks, kurš šovasar vēloties strādāt pie savas fiziskās sagatavotības, tāpēc izlasei nepievienosies.

“Anžeja lēmumu respektēju. Viņa nespēlēšana mūs ietekmēs, taču garo spēlētāju pozīcijās izlasē ir pietiekami daudz basketbolistu. Strēlnieks, Timma un Dairis Bertāns gatavojas pēc individuālas programmas, viņi izlasē iesaistīties no 31.jūlija pēc pārbaudes spēlēm ar Somiju, savukārt Dāvis būs 7.augustā,” atklāta Bagatskis.

Latvijas izlases galvenais treneris arī sacīja, ka valstsvienībai pašlaik pievērsta liela ažiotāža, tāpēc ne vienmēr treniņzāle būs atvērta interesentiem.

“Ja zāle būs atvērta visiem, tad, ņemot vērā ažiotāžu, katrs treniņš būs kā mikrospēle. Komandā ir iekšējās lietas, kurām tur arī jāpaliek,” uzsvēra Bagatskis.

Savukārt Latvijas valstsvienības kapteinis Jānis Blūms pauda prieku, ka beidzot var uzvilkt izlases kreklu un sākt treniņus.

“Sezona it kā beidzās nesen, bet tik un tā nevarēju sagaidīt, kad varēšu uzvilkt izlases kreklu. Ar katru gadu mana motivācija spēlēt izlasē tikai pieaug. Puiši ir trenējušies jau kopš jūnija, mums nav neviena negatava spēlētāja. Tas liecina par lielu profesionalitāti. Ceru, ka būsim piemērs jauniešu izlasēm, jo, cik esmu dzirdējis, daudzi jaunie atsakās spēlēt sava vecuma valstsvienībās,” atzina Blūms.

“Galvenais, lai mums izveidojas labs kodols, tad viss būs kārtībā,” uzsvēra komandas kapteinis.

Tikmēr Latvijas basketbola lielākā zvaigzne Porziņģis preses konferencē norādīja, ka viņš izlases laikā nevēlas runāt par NBA komandu Ņujorkas “Knicks”, ko viņš pārstāv, jo vēlas visu uzmanību koncentrēt valstsvienībai.

“Viss ir ļoti labi izplānots, kā strādāt, kā ielikt fizisko sagatavotību. Daudz kas ilgi nav taisīts no tā, kā to dara Eiropā. Patīkami būt atpakaļ šī kontinenta vidē. Prieks, ka viss noorganizēts augstā līmenī. Tagad jāstrādā, jāieliek liels darbs un jāiet uz to, ko ejam,” izteicās Porziņģis.

“Man būs savs fizioterapeits, kurš visur brauks līdzi. Kas attiecas uz miesassargu, visu organizē mana komanda. Zinu, ka man būs noorganizēts cilvēks blakus, kurš par visu parūpēsies,” atklāja Porziņģis. “27.jūlijā braukšu uz Āfriku, kā rezultātā izlases treniņprocesā nāksies izlaist desmit dienas. Tāpēc izlases nometnei pievienojos jau ar pašu sākumu. Sanāks nedaudz izraustīti. Nevarēšu piedalīties turnīros Somijā un Klaipēdā.”

Starp izlases kandidātiem nav par talantīgo uzskatītais Rodions Kurucs, kurš nākamajā sezonā, visticamāk, spēlēs Spānijas grandā Barselonas “Lassa”. Kurucs atteica arī Latvijas U-20 valstsvienībai, kas šajās dienās piedalās Eiropas čempionātā Grieķijā.

Pirmo pārbaudes maču savā laukumā Latvijas izlase aizvadīs 11.augustā jeb nepilnu mēnesi pēc treniņnometnes sākuma, tiekoties ar Poliju.

Latvijas basketbola izlases kandidāti Eiropas čempionātam:

Jānis Strēlnieks (Pirejas “Olympiacos”, Grieķija), Dairis Bertāns (Milānas “EA7 Emporio Armani”, Itālija), Jānis Blūms, Mārtiņš Meiers, Iļja Gromovs (visi – “VEF Rīga”), Žanis Peiners (Saloniku PAOK, Grieķija), Ingus Jakovičs, Aigars Šķēle (abi – “Ventspils”), Kristaps Janičenoks (bez kluba), Andrejs Gražulis (Permas “Parma”, Krievija), Dāvis Lejasmeiers (Krosno KKK MOSiR, Polija), Artūrs Ausējs (“Liepāja”/”Triobet”), Jānis Timma (“Baskonia”, Spānija), Ojārs Siliņš (Trento “Dolomiti Energia”, Itālija), Rolands Šmits (Fuenlavradas “Montakit”, Spānija), Jānis Bērziņš (bez kluba), Kristaps Porziņģis (Ņujorkas “Knicks”, NBA), Dāvis Bertāns (Sanantonio “Spurs”, NBA),Klāvs Čavars (“VEF Rīga”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par