Bahu bez konkurences pārvēl SOK prezidenta amatā

10/03/2021 17:37
Nokopēts
Tomass Bahs, www.sportazinas.com

Tomass Bahs trešdien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) 137.Sesijā, kas notiek attālināti, tika pārvēlēts organizācijas prezidenta amatā. Bahs bija vienīgais kandidāts uz amatu. Viņam atbalstu izteica 93 no 94 SOK biedriem. 67 gadus vecais vācu jurists Bahs par SOK prezidentu tika ievēlēts 2013.gada septembrī, amatā nomainot Žaku Rogi. Pirmais termiņš bija uz astoņiem gadiem, bet otrais ir uz četriem gadiem.

Tādējādi Bahs amatu ieņems līdz 2025.gadam.  “No sirds dziļumiem pateicos jums par izrādīto uzticību,” pēc pārvēlēšanas prezidenta amatā teica Bahs. “Cerams, ka turpmāk mums būs par vienu problēmu mazāk nekā iepriekšējos astoņos gados.” Bahs savā uzrunā arī neslēpa, ka astoņi pavadītie gadi SOK prezidenta amatā nav bijuši viegli, tomēr viņš ir apņēmības pilns turpināt darbu.

Bahs ir vēsturē devītais SOK prezidents. Pirms tam Bahs bija SOK viceprezidents, kā arī vadīja Vācijas Olimpiskās komiteju un strādāja Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Bahs 1976.gadā Monreālā izcīnīja olimpisko zelta medaļu paukošanā, bet 1991.gadā viņš kļuva par SOK biedru, vēlāk trīs reizes uzņemoties SOK viceprezidenta pienākumus. Viņš allaž sevi pasniedzis kā sportistu tiesību aizstāvi, turklāt 1980.gadā pirms vēsturiskā Olimpiādes boikota tieši Bahs bija Rietumvācijas delegācijas galvenais runasvīrs.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām