Bakss ar Stupeli uzvar Stelpē notikušā pasaules čempionāta posmā motokrosā blakusvāģiem un pārņem kopvērtējuma līderpozīciju

07/06/2015 17:29

Nīderlandes braucējs Etjēns Bakss ar latviešu kantētāju Kasparu Stupeli svētdien uzvarēja Vecumnieku novada Stelpes pagasta “Pīlādžu” mototrasē notikušajā pasaules čempionāta septītajā posma motokrosā blakusvāģiem.

Bakss/Stupelis uzvarēja gan pirmajā, gan otrajā braucienā, tādejādi pārņemot līderpozīciju pasaules čempionāta kopvērtējumā.

Tikmēr otro vietu pirmajā braucienā guva beļģis Jans Hendrikss ar latviešu kantētāju Elviju Mucenieku, kuriem sekoja leģendārā Nīderlandes pilota Daniela Vilemsena ekipāža. Ceturtā pirmajā braucienā finišēja Valentīna Žiro ekipāža, kura pirms otrā brauciena kopvērtējumā atradās vadībā vien ar diviem punktiem.

Savukārt 19.vietu izcīnīja Latvijas ekipāža ar Jāni Jegorovu un Pēteri Jegorovu, bet 22.pozīciju ieņēma igaunis Kerts Variks ar latviešu kantētāju Haraldu Kurpnieku.

Otrajā braucienā Bakss/Stupelis pirmajos apļos izvirzījās līderpozīcijā un noturēja to līdz finišam. Nedaudz aiz viņiem finišēja Žiro ekipāža, tādejādi zaudējot kopvērtējuma līdera godu, bet kā trešie sacensības beidza Hendrikss ar Mucenieku.

Tikmēr brāļi Jegorovi otrajā braucienā finišēja 18.pozīcijā, bet Variks ar Kurpnieku no sacensībām izstājās.

Līdz ar panākumu, pirmo vietu posmā ar 50 punktiem izcīnīja Bakss ar Stupeli. Savukārt otrā vieta Žiro ekipāžai, bet trešā Hendriksam/Kurpniekam – abām ekipāžām pa 44 punktiem.

Kaut sākotnēji organizatori ziņoja, ka sacensībām pieteikušās 36 ekipāžas, uz visu laiku pirmo pasaules čempionāta etapu Stelpē bija ieradušies vien 24 blakusvāģi.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem līderi ar 261 punktu tagad ir Bakss ar Stupeli, bet punktu no viņiem atpaliek Žiro ekipāža.

Savukārt Hendrikss un Mucenieks ar 232 punktiem atrodami trešajā pozīcijā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā pēc ilgstošas pakaļdzīšanās Bakss un Stupelis pasaules čempionāta kopvērtējumā tomēr piekāpās beļģa Bena Andriasena ekipāžai, turklāt latviešu kantētājs par pasaules vicečempionu kļuva trešo gadu pēc kārtas. Savukārt pēc sezonas divi Latvijas kantētāji Mucenieks un Kaspars Liepiņš palīdzēja Beļģijas izlasei triumfēt Eiropas Nāciju kausa sacensībās.

Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā plānoti 15 etapi, turklāt pēc ilgāka pārtraukuma Latvijā notiks divas sacensības, jo vēl viens etaps 9.augustā tiks aizvadīts “Zelta zirga” trasē Ķegumā.