Balceram dalīts lielākais metienu skaits komandā, ”Senators” divreiz izlaiž pārsvaru (VIDEO)

12/03/2020 07:36

Otro zaudējumu divās dienās Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas ”Senators”, kas, spēlējot izbraukumā, divreiz nenosargāja vadību mačā pret Losandželosas ”Kings” un piekāpās Rietumu konferences otrajai vājākajai komandai ar 2:3.

Rūdolfs Balcers darbojās ”Senators” otrajā maiņā kopā ar Konoru Braunu un Krisu Tīrniju. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 13 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem (dalīts lielākais metienu skaits komandā), bloķēja vienu sāncenšu metienu un izpildīja divus spēka paņēmienus. Diemžēl Rūdolfs pabeidza maču ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Balcers šonakt divas minūtes un vienu sekundi no sava spēles laika pavadīja skaitliskajā vairākumā, kas bija dalīts lielākais spēles laiks vairākumā starp ”Senators” uzbrucējiem un dalīts otrais lielākais spēles laiks vairākumā starp visiem Otavas spēlētājiem. Vairāk par latviešu uzbrucēju vairākumā spēlēja tikai aizsargs Kristiāns Volanins, kurš, pretiniekiem esot mazākumā, uz ledus pavadīja divas minūtes un 42 sekundes.

Rūdolfs šosezon NHL ir aizvadījis 14 spēles, kurās guvis vienus vārtus un izdarījis divas rezultatīvas piespēles.

”Senators” šonakt maču pret ”Kings” uzsāka lieliski un jau 29. sekundē pēc Bobija Raiena precīzā metiena bez ripas apstādināšanas no kreisā iemetienu apļa izvirzījās vadībā (1:0), taču pirmās trešdaļas vidū ilgadējais ”Kings” spēlētājs Trevors Luiss, tobrīd atrodoties laukumā arī Balceram, no pretinieku vārtu priekšas ar atkārtotu metienu pārspēja viesu vārtsargu Kreigu Andersonu un panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Trešā perioda ievadā Džeiss Havriluks pretinieku vārtu priekšā eleganti mainīja ripas lidojuma virzienu pēc partnera izdarītā metiena un atguva Otavai vadību (2:1), taču trešdaļās turpinājumā mājinieki guva divus bezatbildes vārtus. Vispirms Gabriels Vilardi, izpildot metienu no labā iemetienu apļa, mača 50. minūtē realizēja ”Kings” skaitlisko vairākumu un atjaunoja līdzsvaru (2:2). Savukārt nedaudz vairāk nekā četras ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām čehs Martins Frks izslidināja ripu starp Andersona kājsargiem un nodrošināja Losandželosai uzvaru ar 3:2.

Tādējādi ”Kings” izcīnīja jau septīto panākumu pēc kārtas un sagādāja ”Senators” otro zaudējumu divās dienās. Abas komandas savās konferencēs šobrīd ieņem priekšpēdējās vietas – Losandželosa ar 70 spēlēs izcīnītiem 64 punktiem Rietumu konferencē ierindojas 14. vietā 15 komandu konkurencē, kamēr Otava ar 71 mačā iegūtiem 62 punktiem ieņem 15. pozīciju Austrumu konferencē 16 komandu konkurencē.

Turpinot piecu izbraukuma spēļu sēriju, nākamo maču ”Senators” aizvadīs pēc divām dienām (14. martā), kad pulksten 2:30 viesosies pie citas Rietumu konferences pastarītes Čikāgas ”Blackhawks”.