Balceram negatīva lietderība komandas zaudējumā (VIDEO)

07/03/2021 08:15
Rūdolfs Balcers

Gan Latvijas hokejista Rūdolfa Balcera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Sanhosē “Sharks”, gan Kolumbusas “Blue Jackets” sestdien piedzīvoja zaudējumu pamatturnīra spēlē.

Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” mājās ar 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) piekāpās Vegasas “Golden Knights”. Balcers komandas otrajā maiņā laukumā pavadīja 12 minūtes un 47 sekundes, 39 sekundes spēlējot vairākumā. Viņa kontā divi metieni pa vārtiem, divi spēka paņēmieni un +/- rādītājs mīnus viens. Marks Stouns guva uzvaras vārtus mača 16.minūtē, bet divi precīzi raidījumi spēlē padevās Aleksam Tačam. “Sauso” spēli viesu vārtos aizvadīja Marks Andrē Flerī, kurš atvairīja 24 metienus. Ar 19 punktiem 22 mačos “Sharks” Rietumu grupā ieņem pēdējo – astoto vietu.

Kolumbusas “Blue Jackets”, kurai savainojuma dēļ aizvien nevar palīdzēt vārtsargs Elvis Merzļikins, viesos ar 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) atzina Dalasas “Stars” pārākumu, kas pārtrauca četru zaudējumu sēriju. Uzvarētāju labā divi rezultativitātes punkti Rūpam Hincam, bet uzvaras vārtus jau trešās minūtes vidū guva Džeisons Dikinsons. Savu pirmo “sauso” spēli līgā aizvadīja mājinieku vārtsargs Džeiks Otindžers, kurš atvairīja 21 metienu. “Blue Jackets” vārtos soms Jonass Korpisalo atvairīja 18 no 22 metieniem, kamēr viņu nomainījušais tautietis Veini Vehvilainens tika galā ar trim no četriem metieniem. Centrālajā divīzijā “Blue Jackets” ar 25 punktiem 26 spēlēs ieņem piekto vietu.

Iepriekš vēstīts, ka dienas agrajā spēlē Latvijas hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” mājās ar 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) uzvarēja Filadelfijas “Flyers”. Bļugers šajā spēlē laukumā pavadīja 19 minūtes un 14 sekundes, no kurām četras minūtes un 12 sekundes nospēlēja mazākumā. Uzbrucējs reizi meta pa vārtiem, vienreiz bloķēja pretinieka metienu, pielietoja četrus spēka paņēmienus, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. “Flyers” vadības grožus izdevās iegūt pirmā perioda septītajā minūtē, kad Skots Lotons savā aizsardzības zonā pamanīja “Penguins” kļūdu saspēlē un ar ripu devās ātrajā pretuzbrukumā. Viņam talkā nāca Trevis Konečnijs. Abi spēlētāji pie Pitsburgas komandas vārtiem vairākkārt saspēlējās, bet epizodi ar precīzu metienu noslēdza Konečnijs.

Nepilnas divas minūtes vēlāk Jevgēņijs Malkins uzbrukuma zonā saņēma piespēli no Sidnija Krosbija un nekavējoties devās uz vārtiem. Uzbrucējs nomānīja vārtsargu un ātri apslidoja vārtus, panākot 1:1. Teju divas minūtes līdz trešdaļas beigām “Penguins” atkal spēlēja skaitliskajā vairākumā, bet šo iespēju pēc lieliskas saspēles no tuvas distances realizēja Braiens Rasts. Otro trešdaļu “Flyers” iesāka vairākumā. Viesiem bija nepieciešama nepilna pusotra minūte līdz Kevins Heiss izlīdzināja rezultātu. Šeins Gostisbērs perioda 13.minūtē ar spēcīgu metienu no zilās līnijas vēlreiz vadībā izvirzīja “Flyers”, taču Zeks Estons Rīss pirmspēdējā minūtē atgrieza neizšķirtu. Uzvaras vārtus deviņas minūtes līdz mača beigām guva Džerets Makkans. Malkins atzīmējās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, kamēr divas piespēles nopelnīja Krosbijs, Brendons Tanevs un Džeiks Gencls. 1+1 iekrāja arī Konečnijs, bet divas rezultatīvas piespēles Lotona rēķinā.

Tikmēr Bufalo “Sabres”, kas šosezon spēlē bez savainotā Zemga Girgensona, viesos ar 2:5 (1:0, 0:4, 1:1) piekāpās Ņujorkas “Islanders”.  Vārtus un rezultatīvu piespēli Ņujorkas komandā nopelnīja Metjū Barzals un Skots Mejfīlds, bet “Sabres” rindās precīzi meta Džeikobs Braisons un Sems Reinharts. “Penguins” ar 27 punktiem 23 spēlēs Austrumu divīzijā ieņem piekto vietu, bet “Sabres” ar 15 punktiem 22 mačos ieņem pēdējo jeb astoto pozīciju. Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.