Balceram spēles laika rekords zaudējumā pret bijušo klubu (VIDEO)

13/01/2019 07:43

Latvijas talantīgā uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Otavas “Senators” naktī uz svētdienu ar rezultātu 1:4 piekāpās Sanhosē “Sharks” klubam, kura sistēmā latvietis bija iepriekš.

Balcers šajā spēlē uzstādīja savu NHL spēles laika rekordu. Viņš laukumā pavadīja 13 minūtes un 23 sekundes, no kurām divas minūtes un 15 sekundes spēlēja vairākumā. Iepriekšējā mačā pret Losandželosas “Kings” latvietis spēlēja 11 minūtes un 29 sekundes, bet pirmajos trijos mačos laukumā pavadīja zem desmit minūtēm.

Uzbrucējs spēles laikā izpildīja trīs metienus pa vārtiem, taču ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Maču latvietis noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Balcers spēlēja otrajā uzbrucēju virknējumā kopā ar centra uzbrucēju Krisu Tīrniju, kurš atdeva rezultatīvu piespēli latvieša debijas vārtu guvumā mačā pret Karolīnas “Hurricanes”, kā arī ar labās malas uzbrucēju Mikelu Bedekeru.

Latvietis šajā spēlē demonstrēja atzīstamu sniegumu, vairākkārt nopietni apdraudot pretinieku vārtus. Spilgta epizode Balceram bija trešās trešdaļas vidū, kad uzbrucējs uzņēmās iniciatīvu un vienatnē tuvojās pretinieku vārtiem, tomēr viņa mesto ripu atsita “Sharks” vārtsargs Martins Džonss.

Pirmajā periodā rezultāts vēstīja 0:0, bet otrajā “Sharks” atklāja gūto vārtu rēķinu, jo ar asu plaukstas metienu izcēlās Džo Pavelskis. Pirmās 40 minūtes līdz ar to noslēdzās ar minimālu mājinieku pārsvaru.

Noslēdzošajā trešdaļā viens no līgas vadošajiem aizsargiem Brents Bērnss panāca jau 2:0, tomēr “Senators” rindās rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Raiens Dzingels, kurš izpildīja teicamu metienu vārtu augšējā stūrī.

Rezultātu gan viesu komandai neizdevās izlīdzināt. Tieši pretēji – “Sharks” guva vēl vienus vārtus, kad precīzs bija komandas veterāns Džo Torntons. “Senators” mača turpinājumā riskēja, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr tas nenesa augļus, jo ripu tukšos vārtos meta Melkers Karlsons. Līdz ar to Otavas komanda piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu.

Jau ziņots, ka līdz šim piecās NHL spēlēs Balcers sakrājis divus (1+1) punktus. Pirmajā spēlē pret Minesotas “Wild” (3:4) viņš palika bez punktiem, bet pēc tam pret Karolīnas “Hurricanes” (4:5) latvietis atzīmējās ar pirmajiem vārtiem.

Pēc tam pret Anaheimas “Ducks” (2:1) latvieša pārstāvētā komanda pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju, kam sekoja vēl viena uzvara pret Losandželosas “Kings” (4:1). Šajā duelī Balcers tika pie rezultatīvas piespēles. Savukārt šobrīd ir noslēgusies “Senators” divu uzvarētu spēļu sērija.

Balcera pārstāvētā vienība gan ir viena no vājākām NHL šosezon. Balcers iepriekš neaizvadīja “Sharks” sastāvā nevienu maču, tomēr bija komandas sistēmā un pārstāvēja fārmklubu. Latvietis aizmainīts tika šajā sezonā.