Balceram trešais lielākais spēles laiks sezonā, “Sharks” sagādā “Islanders” jau devīto zaudējumu pēc kārtas (VIDEO)

03/12/2021 06:56
Rūdolfs Balcers kopā ar komandas biedriem, sportazinas

Trešo uzvaru pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt izcīnīja latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks”, kas, spēlējot viesos, mačā pret Ņujorkas “Islanders” nonāca iedzinējos jau otrajā minūtē, taču spēja atspēlēties un izcīnīt uzvaru papildlaikā ar 2:1.

Balcers spēlēja “Sharks” otrajā virknējumā kopā ar saviem šīs sezonas ierastajiem partneriem – čehu Tomāšu Hertlu un krievu Aleksandru Barabanovu. Latvietis uz ledus pavadīja 18 minūtes un 38 sekundes (11 sekundes vairākumā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu (-1).

Rūdolfs šonakt laukumā pavadīja trešo visilgāko spēles laiku sezonā. Latvijas izlases uzbrucējs iepriekšējos divos mačos izcēlās ar rezultatīvu sniegumu, bet šoreiz diemžēl palika bez rezultativitātes punktiem. Šosezon 23 spēlēs Balcers ir guvis divus vārtus un astoņas reizes asistējis partneriem.

Metjū Barzals pirmās minūtes beigās ielauzās pretinieku zonā, izpildot lielisku metienu no labā iemetienu apļa, un jau 64. sekundē izvirzīja “Islanders” vadībā (1:0), bet pavisam drīz Sanhosē atspēlējās. Pirmās trešdaļas vidū Niks Bonino pabeidza skaistu izspēli ar metienu tukšos pretinieku vārtos vienu sekundi pēc skaitliskā vairākuma beigām un panāca 1:1.

Pamatlaika turpinājumā nevienai no komandām vairs neizdevās gūt vārtus, bet papildlaikā “Sharks” izrāva uzvaru. Pagarinājuma pirmajā minūtē aizsargs Ēriks Karlsons kopā ar šveicieti Timo Meieru aizskrēja pretuzbrukumā divatā pret vienu pretspēlētāju un atnesa visiem uzvaru. Meiers sākumā neizmantoja lielisku vārtu gūšanas iespēju, taču pēc tam izdarīja fantastiku piespēli pretinieku vārtu priekšā esošajam Karlsonam, kurš savu iespēju izmantoja un nodrošināja Sanhosē trešo panākumu pēc kārtas – 2:1.

Tādējādi “Sharks” svinēja jau piekto uzvaru pēdējās sešās spēlēs un sagādāja “Islanders” devīto zaudējumu pēc kārtas. Līdz šim pēdējo uzvaru ņujorkieši izcīnīja pirms gandrīz mēneša – 7. novembrī, kad izbraukumā ar 2:0 pieveica Vinipegas “Jets”. Ar 23 mačos izcīnītiem 27 punktiem Sanhosē šobrīd ieņem augsto piekto vietu Rietumu konferencē. Savukārt “Islanders” ar 18 spēlēs iegūtiem tikai 13 punktiem ierindojas priekšpēdējā pozīcijā Austrumu konferencē.

Nākamo maču “Sharks” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (4. decembri), kad pulksten 2:00 viesosies pie cita Ņujorkas kluba – “Rangers”.

Tikmēr citā spēlē, saslimstot komandas abiem vārtsargiem – Elvim Merzļikinam un Jonasam Korpisalo -, Kolumbusas ”Blue Jackets” izbraukumā ar 2:3 piekāpās Dalasas ”Stars” un piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. Dalasai šis bija jau sestais panākums pēc kārtas.

Uzvarētāju rindās ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Džeisons Robertsons, bet vienu reizi precīzs bija Tailers Segīns. Savukārt ”Blue Jackets” rindās vārtus guva Būns Dženers un francūzis Aleksandrs Teksjē.

Kolumbusas vārtos savu debiju šonakt piedzīvoja krievu ripu ķērājs Daņila Tarasovs, kurš atvairīja 34 no 37 (91,9%) pretinieku metieniem. Tikmēr Merzļikins, būdams slims, tika pieteikts mačam kā rezerves vārtsargs.

Ar 21 spēlē izcīnītiem 24 punktiem ”Blue Jackets” patlaban ieņem desmito vietu Austrumu konferencē. Tikmēr ”Stars” ar 21 mačā iegūtiem 26 punktiem atrodas septītajā pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamo spēli Kolumbusa aizvadīs pēc divām dienām (5. decembrī), kad pulksten 2:00 viesosies pie vienas no Austrumu konferences līderēm Vašingtonas ”Capitals”.