Balceram četri punkti, Gudļevskis pārliecinošs – labākie spēlētāji pret Austrijas izlasi

11/05/2019 21:27

Latvijas hokeja izlase ar pārliecinošu uzvaru pret Austrijas izlasi (5:2) uzsākusi pasaules čempionātu hokejā. Pirmajā mačā labu sniegumu rādīja vairāki hokejisti, bet atzīmējām tos Latvijas spēlētājus, kuru sniegums bija ievērības cienīgākais.

Kristers Gudļevskis – 16 atvairīti metieni

Ja pirms spēles bija bažas, cik gatavs un labi spēlēs Gudļevskis, tad ar savu pārliecinošo spēli vārtsargs labi apliecināja savu sniegumu. Pirmo metienu spēlē Gudļevskis atvairīja pēc nelielas satiksmes savu vārtu priekšā, pirmajā trešdaļā vēl pāris epizodēs Kristers tika galā ar metieniem, kas deva drošību komandai. Austrija bija izpētījusi, ka mūsu vārtsargam patīk spēlē ar ripu, tāpēc kaučuka ievadīšana zonā pa bortu bija vājāka, lai Gudļevskis netiktu uzreiz pie ripas. Otrajā periodā vienā no Austrijas pretuzbrukumiem Latviju no vārtu zaudējuma glāba Kristapa Sotniena bloķētais metiens.

Rūdolfs Balcers – 4 punkti (1+3) 18:34 min.

Ja pagājušajā gadā no uzbrucēja daudz negaidīja, tad šogad uz Liepājnieka pleciem ir lielas ekspektācijas. Uzbrucējs droši spēlēja situācijās, kad veidojās haoss laukumu stūros vai ripa bija spēlētāju burzmā. Pirmos vārtus Latvijas izlases labā Balcers guva vairākumā no vārtu priekšas, kad ripa pēc Laura Dārziņa mestās ripas rikošetā nonāca pie Rūdolfa. Hokejistam vajadzēja tikai raidīt ripu tukšos vārtos. Ar otru punktu Balcers izcēlās Latvijas izlases otrajos vārtos, kad no aizvārtes sekoja piespēle kapteinim Dārziņam, kurš to raidīja vārtos. Trešo punktu savā kontā Balcers nopelnīja Rodrigo Ābola snaipera cienīgajā metienā. Savukārt ar ceturto punktu šodienas mačā Balcers atzīmējās, piespēlējot šodienas jubilejas spēles gaviļniekam Ronaldam Ķēniņam.

Lauris Dārziņš – 2 punkti (1+1) 19:08 min.

Pēc trīs gadu izlaišanas gan traumu, gan citu iemeslu dēļ Lauris Dārziņš kapteiņa statustā atgriezies Latvijas izlases sastāvā devītajā čempionātā. Dārziņš arī vecākais spēlētājs valstsvienības sastāvā, kas pierāda, ka klusi, bet veikli notikusi paaudžu maiņa. No kapteiņa gaida līdera sniegumu, kādu viņš pierādīja, gūstot vārtus devītniekā trešajā periodā vairākumā. Šie bija 400. vārti Latvijas izlases vēsturē pasaules čempionātos. Pieredzējušais spēlētājs bija vērtīgs ne tikai vienādos sastāvos, bet arī mazākumā un vairākumā.

Ronalds Ķēniņš – 2 punkti (1+1) 17:26 min.

Uzbrucējs aizvadīja savu 100. spēli Latvijas izlases sastāvā. Valstsvienībā debitēja 2011. gadā, kad ģenerālmenedžeris Sandis Ozoliņš uzaicināja uz izlasi pēc debijas Šveices 2. līgā (NLB). Pirms sava jubilejas mača Ķēniņš minēja, ka nesekoja aizvadīto spēļu skaitam. Dēvēts arī par motoru, ko uzbrucējs apliecināja arī šodien spēlē pret Austrijas hokejistiem. Otrajā periodā iegrieza vairākus karuseļus pretinieku uzbrukuma zonā. Ķirsi uz svētku tortes Ķēniņš uzlika, gūstot piektos vārtus Latvijas izlases labā.