Balceram uzvaras vārti Norvēģijas čempionātā, rezultatīvs arī Ābols zaudējumā Zviedrijā

19/11/2020 23:06
Rūdolfs Balcers

Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers Norvēģijas hokeja čempionātā guva uzvaras vārtus un rezultatīvi piespēlēja, bet Rodrigo Ābols Zviedrijas augstākās līgas (SHL) mačā rezultatīvi piespēlēja.

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Balcers ceturtdien Norvēģijas spēcīgākajā līgā nopelnīja iemeta uzvaras vārtus un rezultatīvi piespēlēja Stavengeras “Oilers” uzvarā mājās pār Oslo “Valerenga” – 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Balcers laukumā pavadīja 20 minūtes un 29 sekundes, 49.minūtē vairākumā gūstot komandas otros vārtus un rezultatīvi piespēlējot vārtu guvumā mača priekšpēdējā sekundē, viesiem spēlējot bez vārtsarga. Uzbrucējs paspēja izdarīt septiņus metienus pa vārtiem, kā arī uzvarēt 58% iemetienu, nopelnot +/- rādītāju +1.

Pēc desmit spēlēm “Oilers” ar 15 punktiem ir septītā starp desmit klubiem, kamēr viņu ceturtdienas pretinieki ar 27 punktiem 12 mačos ieņem trešo vietu.

Balcers septiņās spēlēs šosezon sakrājis 7 (2+5) rezultativitātes punktus.

Balcers pēdējo reizi “Oilers” komandā spēlēja 2015./16.gada sezonā. Togad viņš arī otro reizi pēc kārtas tika kronēts par Norvēģijas čempionu, bet “Oilers” tas bija jau piektais tituls pēc kārtas. Arī gadu vēlāk “Oilers” svinēja uzvaru vietējā čempionātā.

Jau ziņots, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Otavas “Senators” pēc jauna viena gada līguma noslēgšanas ar latviešu uzbrucēju Rūdolfu Balceru izīrējusi viņu Stavangeras “Oilers”, kurā latvietis jau spēlēja pirms došanās uz Ziemeļameriku. Balcers būtu pievienojies Norvēģijas klubam jau agrāk, taču to aizkavēja sarunas ar Otavas “Senators” pa jauno līgumu.

Tikmēr Zviedrijā Ābola pārstāvētā “Orebro” komanda viesos pagarinājumā ar 3:4 (0:2, 1:1, 2:0, 0:1) piekāpās “Lulea”.

Ābols 18 minūtēs un 27 sekundēs laukumā rezultatīvi piespēlēja komandas otro vārtu guvumā mača 41.minūtē. Viņš pa vienai reizei meta pa pretinieku vārtiem un izpildīja spēka paņēmienu, nopelnīja +/- rādītāju -2, kā arī uzvarēja 30,77% iemetienu.

Džeks Konolijs iemeta uzvaras vārtus 54 sekundes pirms pagarinājuma beigām.

Ābols šosezon 12 spēlēs guvis piecus vārtus un četrreiz rezultatīvi piespēlējis.

“Orebro” ar 31 punktu 17 mačos ieņem trešo vietu starp 14 komandām, kamēr viņu ceturtdienas pretinieki ar 24 punktiem 13 spēlēs ir septītie.

Iepriekšējo sezonu hokejists pavadīja Ziemeļamerikā, pārsvarā spēlējot Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Springfīldas “Thunderbirds”, bet dažās spēlēs pārstāvot arī Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) vienību Grīnvilas “Swamp Rabbits”.

Tā kā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezona ir krietni iekavēta, Erebrū hokeja vienība ir vienojusies ar Floridas “Panthers” klubu par Ābola īrēšanu.

Iepriekšējā sezonā Erebrū klubs 14 vienību konkurencē ierindojās astotajā vietā.