Balceram vārti otrajā spēlē pēc kārtas, Meiers iemet piecas ripas 40 minūtēs (VIDEO)

18/01/2022 01:36
Rūdolfs Balcers

Otrajā spēlē pēc kārtas ar gūtiem vārtiem Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izcēlās latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš šonakt palīdzēja Sanhosē ”Sharks” mājās ar 6:2 saplosīt Losandželosas ”Kings”. Par mača galveno varoni kļuva šveiciešu uzbrucējs Timo Meiers, kurš pretinieku cietoksnī iemeta piecas ripas.

Balcers spēlēja Sanhosē otrajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Meieru un čehu uzbrucēju Tomāšu Hertlu. Latvietis laukumā pavadīja 15 minūtes un 43 sekundes (85 sekundes mazākumā), kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens ”Kings” vārtsargam Džontanam Kvikam bija netverams, un nopelnīja lielisku lietderības koeficientu +3.

”Sharks” aizvadīja lielisku pirmo trešdaļu un tajā ielika nopietnus pamatus uzvarai. Balcera maiņas biedrs Meiers jau ceturtajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un atklāja mača rezultātu (1:0). Tas saglabājās nemainīgs līdz pat 16. minūtei, kad mājinieki nedaudz vairāk nekā trīs minūšu laikā iemeta trīs ripas pretinieku cietoksnī. Sanhosē vārtu birumu aizsāka Balcers.

Latviešu uzbrucējs 16. minūtē, atrodoties pretinieku vārtu priekšā, saņēma piespēli no Hertla un nogādāja ripu pretinieku vārtos. Balcers dubultoja Sanhosē pārsvaru un guva vārtus otrajā spēlē pēc kārtas (2:0). Viņš izcēlās arī 16. janvāra mačā pret latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas ”Penguins”, pret kuru, aizvadot pirmo spēli pēc atgriešanās no savainojuma, guva ”Sharks” vienīgos vārtus. Šosezon Balcera kontā 27 spēlēs ir 12 (4+8) punkti.

Balcera gūtos vārtus nedaudz aizēnoja viņas maiņas partnera Meiera sniegums. Šveicietis pirmā perioda turpinājumā vēl divas reizes nogādāja ripu ”Kings” vārtos un noformēja sev ”hat-trick” jau mača 20. minūtē. Pirmās trešdaļas pēdējās sekundēs slovēnis Anžē Kopitārs vienus vārtus Losandželosai atguva (1:4), taču otrajā trešdaļā Meiers iemeta vēl divas ripas viesu cietoksnī un panāca jau 6:1.

Šveiciešu uzbrucējs kļuva par pirmo hokejistu ”Sharks” kluba vēsturē, kurš vienā mačā ir guvis piecus vārtus. Pēdējā perioda vidū ”Kings” aizsargs Maikijs Andersons iepriecināja Losandželosas līdzjutējus ar otro vārtu guvumu mačā un samazināja rezultāta starpību līdz četriem vārtiem – 2:6. Atlikušajās deviņās ar pusi minūtēs rezultāts vairs nemainījās.

”Sharks” pārtrauca divu zaudējumu sēriju un izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās sešās spēlēs. Turklāt tikai vienā no pēdējiem sešiem mačiem Sanhosē nav tikusi pie neviena punkta. Savukārt ”Kings” piedzīvoja pirmo zaudējumu pēdējās piecās spēlēs. Losandželosas komandai šī bija tikai otrā neveiksme pēdējos astoņos mačos.

Abas komandas pēc šī mača tagad atrodas viena otrai praktiski līdzās – ”Kings” ar 39 spēlēs izcīnītiem 45 punktiem ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, bet ”Sharks”, aizvadot par vienu maču vairāk, ir ieguvusi 44 punktus un atrodas Rietumu konferences astotajā pozīcijā.

Nākamo spēli Sanhosē aizvadīs tikai pēc trim dienām (21. janvārī), kad pulksten 5:00 viesos tiksies ar līgas debitanti Sietlas ”Kraken”.