Balcers aizvada kārtējo rezultatīvo maču NHL (VIDEO)

02/04/2019 07:50

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, taču neglāba Otavas “Senators” komandu no zaudējuma.

NHL vājākā komanda “Senators” savā laukumā ar rezultātu 2:5 (1:1, 0:2, 1:2) piekāpās līgas līdervienībai Tampabejas “Lightning”, ciešot otro zaudējumu pēdējās trīs spēlēs.

Viesus 13.minūtē vadībā izvirzīja Janni Gurde, bet pirmā perioda priekšpēdējā minūtē Breidijs Tkečaks izlīdzināja rezultātu. Otrajā trešdaļā “Lightning” komandai divus bezatbildes vārtus guva Mihails Sergačovs un Breidens Points.

Trešā perioda piektajā minūtē viesu pārsvars tika samazināts līdz minimumam. Balcers vairākumā nomānija pretinieku, likdams noprast, ka izdarīs metienu, taču veica piespēli Maksam Verono, kurš ar raidījumu no labās puses panāca 2:3. Tiesa, Gurde ātri vienus vārtus atguva, bet perioda otrajā pusē ripu “Senators” cietoksnī ieraidīja arī Stīvens Stemkoss.

“Lightning” komandā ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās līgas ražīgākais hokejists Ņikita Kučerovs.

Tampas vienība kļuvusi par trešo komandu NHL vēsturē, kas vienā sezonā izcīnījusi vismaz 60 uzvaras. 1976./1977.gada sezonā tikpat panākumi bija Monreālas “Canadiens” vienībai, bet 1995./1996.gadā ar 62 uzvarām regulāro čempionātu noslēdza Detroitas “Red Wings”.

“Pieļāvām pārāk daudz kļūdu, 17 zaudētas ripas ir pārāk daudz, jo īpaši pret tāda kalibra komandu. Labas komandas nezaudē ripas pret spēcīgiem pretiniekiem,” teica “Senators” treneris Marks Krofords.

Balcers pirmdienas mačā uz ledus pavadīja 11 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu metienu, zaudēja vienu ripu un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Liepājnieks savā debijas sezonā 34 spēlēs guvis piecus vārtus, veicis astoņas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -5.

“Senators” ar 62 punktiem 79 mačos ir pēdējā Austrumu konferencē un visā līgā, kamēr “Lightning” ar 124 punktiem 79 dueļos atrodas pretpolos kā konferencē, tā NHL.

Otavas komandai šosezon atlikušas vairs tikai trīs spēles. Trešdien gaidāma viesošanās pie Ņujorkas “Rangers”, ceturtdien būs izbraukuma mačs ar uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres”, bet sestdien mājās tiks uzņemta Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras rīcībā ir vārtsargs Elvis Merzļikins.