Balcers apšauda ”Sharks” vārtus, ”Senators” izcīna ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs (VIDEO)

08/03/2020 05:49

Ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā () šonakt izcīnīja latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas ”Senators”, kas mačā pret Sanhosē ”Sharks”, kura savulaik izvēlējās Balceru NHL draftā un kuras sistēmā pirms nonākšanas Otavā viņš spēlēja, ielaida tikai vienus vārtus un svinēja panākumu papildlaikā ar 2:1.

Rūdolfs Balcers šonakt turpināja spēlēt ”Senators” otrajā virknējumā kopā ar Kolinu Vaitu un Bobiju Raienu. Latvijas izlases uzbrucējs pavadīja laukumā 12 minūtes un 32 sekundes (minūti un divas sekundes vairākumā), kuru laikā izdarīja četrus metienus pa pretinieku vārtiem, kas bija dalīts lielākais izdarīto metienu skaits komandā, un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Balcers šosezon līdz šim NHL ir aizvadījis vien 13 spēles, kurās ir guvis vienus vārtus un izdarījis divas rezultatīvas piespēles.

”Senators” mača astotajā minūtē nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpšanu, taču izturēja pirmo mazākumu un nepilnu minūti pēc tā beigām Niks Pauls, saņemot lielisku piespēli uz vārtu priekšu no pretinieku aizvārtē esošā Entonija Dukleira, izvirzīja otaviešus vadībā – 1:0.

Tiesa pirmās trešdaļas turpinājumā viesi nopelnīja vēl divus noraidījumus, par ko neilgu brīdi pirms došanās pārtraukumā tika sodīti. Mainot ripas lidojuma virzienu pēc aizsarga Brenta Bērnsa izdarītā metiena un pēc tam esot pirmais pie ”Senators” vārtsarga Kreiga Andersona atsistas ripas, Evanders Keins 11 sekundes līdz pirmā perioda beigām panāca 1:1.

Otrā perioda piektajā minūtē pirmo skaitlisko vairākumu mačā beidzot ieguva arī Otava, tomēr viesi to nespēja realizēt un atgūt vadību. Otrās trešdaļas pēdējās sekundēs, Sanhosē vēlreiz pārkāpjot noteikumus, Kriss Tīrnijs 1,4 sekundes līdz otrā perioda noslēgumam ieguva iespēju izpildīt soda metienu un varēja izvirzīt viesus vadībā, bet neizmantoja šo izdevību.

Nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus ne tikai otrajā, bet arī trešajā trešdaļā, līdz ar to sekoja pagarinājums, kurā ”Senators” ļoti ātri nodrošināja uzvaru. Panākumu viesiem atnesa spēles laikā soda metienu nerealizējušais Tīrnijs, kurš pagarinājuma ievadā saņēma lielisku piespēli no otaviešu pirmajā vārtu guvumā asistējušā Dukleira un jau tā 35. sekundē deva iemeslu ”Senators” līdzjutējiem uzgavilēt – 2:1.

Otava izcīnīja jau ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs un sagādāja pretiniekiem otro zaudējumu pēc kārtas. Ar 69 mačos izcīnītiem 62 punktiem gan ”Senators” joprojām ieņem priekšpēdējo vietu Austrumu konferencē un apsteidz vienīgi visas līgas vājāko komandu Detroitas ”Red Wings”. Tikmēr ”Sharks”, kas, aizvadot par vienu maču mazāk, izcīnījusi par punktu vairāk, ieņem priekšpēdējo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Nākamo spēli Otava aizvadīs vien pēc trim dienām (11. martā), pulksten 4:00 viesojoties pie citas Rietumu konferences pastarītes Anaheimas ”Ducks”, kura ir ieguvusi tikai par vienu punktu vairāk nekā Sanhosē.