Balcers: Bija cilvēki, kas ar mani kontaktējās, lai spēlētu Norvēģijas rindās, taču Latvija ir mana valsts

06/12/2022 13:59
Nokopēts
Rūdolfs Balcers

Latvijas hokejists Rūdolfs Balcers Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Tampabejas “Lightning” podkāstā “Block Party” stāstīja par savām karjeras gaitām.

Atminoties uz savu pieredzi Latvijas izlasē, Balcers slavēja valstsvienības fanus. “Esmu spēlējis trīs Pasaules čempionātos. Savā debijas turnīrā Dānijā izgāju laukumā pirmajā mačā – tas bija traki. Man bija 19, 20 gadi, pirmo reizi spēlēju izlasē un pirms mača sākuma jau var dzirdēt, ka visi fani dzied dažādas dziesmas, trokšņo. Nākošgad čempionāts notiks Rīgā, tas tiešām būs aizraujoši, pat ja turnīri var notikt Dānijā, Čehijā, jebkur pasaulē un arēnas būtu izpārdotas ar Latvijas atbalstītājiem. Latvieši tiešām ir vieni no labākajiem faniem,” teica Balcers.

Savus jaunatnes hokeja gadus Balcers pavadīja Norvēģijā. Hokejists atzina, ka viņam tika izteikti piedāvājumi spēlēt Norvēģijas izlasē. “Bija cilvēki, kas ar mani kontaktējās, lai panāktu, ka mainu savu izlasi. Taču tā nekad nebija kā opcija. Uzaugu latviešu ģimenē, pat ja dzīvoju Norvēģijā – Latvija ir mana valsts. Tā ir vienīgā nacionālā izlase, kuras rindās es varētu spēlēt,” stāstīja Balcers.

Šo sezonu 25 gadus vecais uzbrucējs uzsāka Floridas “Panthers” rindās, taču tikai pēc aizvadītiem 14 mačiem komanda no viņa attiecās un ievietoja neaizsargāto spēlētāju sarakstā. “Daudz kas notiek apkārt, taču tā nav pirmā reize, kad šo nācies pieredzēt, tāpēc jau apmēram situāciju sapratu un zināju, ko gaidīt. Tas, kā viss izvērsās, bija ļoti muļķīgi. Bet vienkārši runāju ar savu aģentu, viņš teica, ka ir dažas ieinteresētas komandas, un tad 24 stundas sēdēju un gaidīju, kas ir vienkārši drausmīgi, jo nekādu garantiju nav,” par pieredzēto stāstīja latviešu uzbrucējs.

Balcers tāpat atzina, ka viņš savas karjeras laikā nav spējis iejusties kādā komandā, ņemot vērā to, ka gan jauniešu, gan profesionālajā karjerā viņam ir nācies mainīt dzīvošanas vietu. “Kad atgriezos Sanhosē un kovida gadā parakstīju divu gadu kontraktu, domāju, ka beidzot varēšu kaut kur iejusties, bet tad notika līguma izpirkšana – nav patīkami visu laiku mainīt atrašanās vietu. Nevar zināt, kas notiks, cenšos darīt visu pēc labākās sirdsapziņas, lai varētu atrast savu īsto vietu ilgtermiņā. Tas dzīvē dotu stabilitāti, un, ja tu jūties labāk, tu spēlē labāk,” secināja Balcers.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.6
4.2
1.66
4.33
4.2
1.7
3.1
3.7
2.15
5.25
3.75
1.66
3.7
3.3
2.05
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām