Balcers: Nespēlējām tādā līmenī, kādā mēs varam

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs uzskata, ka viņa pārstāvētā vienība ir spējīga demonstrēt vēl labāku sniegumu.

Jau ziņots, ka mūsējie B grupas pirmajā mačā sestdien ar rezultātu 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) pārliecinoši pārspēja Austrijas valstsvienību. Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukts vārtsargs Kristers Gudļevskis.

“Šādas uzvaras māca nepadoties,” intervijā “Latvijas Televīzijai” izteicās Balcers. “Pirmie divi periodi bija līdzīgi un domāju, ka ne mums ne viņiem nekas nesanāca. Palikām pie spēles plāna, izgājām laukumā pēdējā trešdaļā un cīnījāmies līdz galam. Iekrita vārti, kam vajadzēja iekrist. Viņi visu enerģiju patērēja pirmajās divās trešdaļās un trešajā nosēdās. Šodien atpūtīsimies un rīt viss būs forši. Domāju, ka mēs vispār nespēlējām tādā līmenī, kādā mēs varam. Nevarējām ne atdot, ne pieņemt piespēles un tāpēc mums jāstrādā gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Varam spēlēt daudz labāk.”

Vārtus Latvijas izlases labā guva Rūdolfs Balcers, Lauris Dārziņš, Rodrigo Ābols, Gints Meija un Ronalds Ķēniņš, bet Austrijas komandā precīzi bija Mihaels Rafls un Rafaels Herburgers.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar četriem punktiem (1+3) bija Balcers, kamēr katrs pa diviem punktiem sakrāja Teodors Bļugers (0+2), Ķēniņš (1+1) un Dārziņš (1+1).

Komandas kapteinis Dārziņš Latvijas izlases labā guva tās 400.vārtus pasaules čempionātos.

Latvijas izlase Bratislavā B grupā tiekas ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Savukārt A grupā spēkiem mērojas Slovākijas, Somijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Lielbritānijas, Kanādas un ASV valstsvienības. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Pēdējos divos gados pasaules čempionātā uzvarējusi Zviedrija. Pērn ceturtdaļfinālā Latvijas izlase spēkojās tieši ar zviedriem, taču spraigā cīņā atzina nākamo čempionu pārākumu ar 2:3.

Latvija aizvadītajā čempionātā finišēja astotajā vietā, kas bija otrs augstākais sasniegums pēdējo desmit gadu laikā, jo 2009. gadā Šveicē mūsējie spēja izcīnīt septīto vietu. Pēc tam ne reizi neizdevās izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam šis ir trešais pasaules čempionāts, bet rezultāti ik gadu ir uzlabojušies. 2017. gadā tika izcīnīta desmitā vieta, bet pērn astotā pozīcija.

Latvijas izlases spēles PČ

Datums Laiks Spēle
11. maijs 17:15 Latvija – Austrija
12. maijs 21:15 Latvija – Šveice
14. maijs 17:15 Itālija – Latvija
16. maijs 21:15 Čehija – Latvija
18. maijs 13:15 Latvija – Krievija
20. maijs 17:15 Zviedrija – Latvija
21. maijs  17:15 Norvēģija – Latvija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par