Balcers nopelna otro punktu un palīdz ”Senators” izcīnīt vēl vienu uzvaru (VIDEO)

11/01/2019 08:14

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers šonakt nopelnīja savu otro rezultativitātes punktu četrās spēlēs, palīdzot Otavas ”Senators” gūt uzvaras vārtus pret Losandželosas ”Kings” (4:1) un izcīnīt otro uzvaru pēc astoņu zaudējumu sērijas pārtraukšanas.

Rūdolfs Balcers kopā ar kanādieti Krisu Tīrniju un dāni Mikelu Bedkeru turpināja spēlēt ”Senators” otrajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 11 minūtes un 29 sekundes (53 sekundes vairākumā), kuru laikā neatzīmējās ar nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču nopelnīja rezultativitātes punktu par piespēli Otavas otrajā vārtu guvumā.

Tāpat Balcers bloķēja vienu sāncenšu metienu un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Latviešu uzbrucējs gan pabeidza spēli ar neitrālu lietderības koeficientu, jo brīdī, kad ”Senators” guva otros vārtus, jau bija nomainījies un atradās uz rezervistu soliņa. Aizvadītajos četros NHL mačos Balcers ir izcēlies jau ar diviem (1+1) punktiem.

Pēc aizsarga Drū Dautija noraidījuma ”Kings” septītajā minūtē nonāca mazākumā, taču viesi nespēja realizēt pirmo skaitlisko vairākumu un atklāt mača rezultātu. Turklāt pirmās turpinājumā otaviešu uzbrucējs Zaks Smits nedaudz vairāk nekā trīs minūšu laikā divreiz pārkāpa noteikumus un deva mājiniekiem lielisku iespēju izvirzīties vadībā pirms došanās pārtraukumā, tomēr rezultāts uz tablo nemainījās.

Lai gan ”Kings” pirmā perioda beigās nerealizēja divus skaitliskos vairākumus, otrās trešdaļas beigās mājinieki guva vārtus vienādos sastāvos un izvirzījās vadībā. Kanādiešu aizsargs Džeiks Mazins 24. minūtē saņēma piespēli no Ostina Vāgnera un meta no distances, Kailam Klifordam vēlāk pretinieku vārtu priekšā mainot ripas lidojuma virzienu un panākot 1:0.

Tiesa otrās trešdaļas turpinājumā ”Senators” panāca izlīdzinājumu. Nedaudz vairāk nekā piecas minūtes pirms došanās pārtraukumā ”Kings” uzbrucējs Neits Tompsons pārkāpa noteikumus un atstāja mājiniekus mazākumā, kura realizēšanai otaviešiem bija nepieciešamas vien desmit sekundes. Pēc neveiksmīga pirmā metiena vārtus ar atkārtotu metienu guva Bobijs Raians (1:1).

Turklāt nedaudz vēlāk viesi ar Balcera palīdzību pārņēma vadību. Trīs ar pusi minūtes līdz otrās perioda noslēgumam latviešu uzbrucējs pirms došanās uz nomaiņu izdarīja piespēli savam maiņas biedram Tīrnijam, kurš vēlāk saspēlējās ar pretinieku vārtu priekšā esošo Bedkeru un izpildīja precīzu metienu tuvajā vārtu stūrī – 2:1.

Pēdējā trešdaļā ”Senators” guva vēl divus vārtus, nostiprinot savu pārsvaru un samazinot pretinieku izredzes atspēlēties. Amerikāņu aizsargs Kristians Volanins jau pašā perioda ievadā ar metienu no distances pārsteidza nesagatavotu Džonatanu Kviku un panāca 3:1. Savukārt 58 sekundes līdz pamatlaika beigām savus otros vārtus mačā guva Tīrnijs, kurš nogādāja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī – 4:1.

Tādējādi otavieši izcīnīja pārliecinošu uzvaru, svinot otro panākumu pēc astoņu zaudējumu sērijas pārtraukšanas un no pēdējās vietas pakāpjoties uz 14. pozīciju Austrumu konferencē, kurā tagad apsteidz Filadelfijas ”Flyers” un Detroitas ”Red Wings” komandas. Tikmēr ”Kings” nācās samierināties ar ceturto neveiksmi pēdējos piecos mačos un palikšanu pēdējā vietā visā līgā.

Nākamo spēli ”Senators” aizvadīs jau pēc divām dienām, kad viesosies pie Sanhosē ”Sharks”, kuras sistēmā pirms nonākšanas Otavā spēlēja Balcers. Abu komandu duelis sāksies 5:00 pēc Latvijas laika.