Balcers nosūtīts uz AHL

23/01/2019 17:16

Latviešu talantīgais hokejists Rūdolfs Balcers, kurš pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Otavas “Senators”, nosūtīts uz vienības fārmklubu Amerikas Hokeja līgā (AHL), apstiprinājis klubs.

Kopā ar Balceru uz AHL vienību Belevilas “Senators” devies arī aizsargs Kristians Volanins. Tas gan, visticamāk saistīts ar to, ka NHL gaidāms Zvaigžņu spēles pārtraukums un regulārā čempionāta mači atsāksies tikai 2. februārī, kad “Senators” paredzēts mačs izbraukumā ar Pitsburgas “Penguins”.

Jau ziņots, ka līdz šim astoņās NHL spēlēs Balcers sakrājis divus (1+1) punktus. Pirmajā mačā 5. janvārī pret Minesotas “Wild” (3:4) viņš palika bez punktiem, bet sekojošajā duelī pret Karolīnas “Hurricanes” (4:5) latvietis atzīmējās ar pirmajiem vārtiem.

Pēc tam pret Anaheimas “Ducks” (2:1) Balcera pārstāvētā komanda pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju, kam sekoja vēl viena uzvara pret Losandželosas “Kings” (4:1). Šajā duelī Balcers tika pie rezultatīvas piespēles.

Savukārt pēc tam pret Sanhosē “Sharks” (1:4) Balcers laukumā pavadīja 13 minūtes un 23 sekundes, kas ir viņa spēles laika rekords, kam sekoja uzvara pret Kolorādo “Avalanche” (5:2) un vēl viens panākums pret “Hurricanes” (4:1), kas savukārt mijās ar neveiksmi pret Sentluisas “Blues” (2:3).

Aizvadītās nakts mačs Balcers palika ārpus “Senators” sastāva, tomēr Otavas klubs cieta neveiksmi pret Arizonas “Coyotes” (2:3)

“Senators” šobrīd ir divu zaudējumu sērija, bet ar Balceru sastāvā komanda spēja izcīnīt četrus panākumus astoņās cīņās. “Sens” gan šosezon nesokas visai spoži, jo vienība ieņem tikai 16. jeb pēdējo vietu Austrumu konferencē.

Balcers šosezon NHL spēlēs ticis mētāts pa vairākiem uzbrucēju virknējumiem. NHL viņš debitēja ceturtajā maiņā, bet pēc tam bija arī otrajā un trešajā.

Atsevišķi “Senators” līdzjutēji gan tviterī nav iepriecināti par šādu galvenā trenera Gija Bušē lēmumu, aicinot viņu atlaist un nosaucot abu hokejistu nosūtīšanu uz AHL par muļķīgu.