Balcers pagarina punktu sēriju līdz trīs spēlēm (VIDEO)

28/02/2021 09:31
Rūdolfs Balcers

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” pirmajos gūtajos vārtos Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, taču viņa pārstāvētā komanda cieta zaudējumu. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:7 (2:1, 2:3, 2:3) atzina Sentluisas “Blues” pārākumu.

Balcers spēlēja “Sharks” otrajā uzbrucēju virknējumā un jau pirmajā uz ledus pavadītajā maiņā palīdzēja laukuma saimniekiem 17 sekundē gūt vārtus. Viņš laukuma kreisajā pusē uzvarēja divcīņu un atstāja ripu Timo Maieram, pēc kura metiena tā no pretinieku hokejista ielidoja vārtos.  Balcers ar rezultativitātes punktiem izcēlies trīs spēlēs pēc kārtas.

Spēles turpinājumā izvērtās ļoti vētrains, jo uz “Sharks” pirmajiem četriem gūtajiem vārtiem “Blues” allaž atbildēja ar precīziem metieniem. Turpretī trešajā periodā pirmajos četros gūtajos vārtos komandas bija mainītās lomās, bet uzvaru viesiem nodrošināja Marko Skandella, kurš trešdaļas astotajā minūtē panāca 7:6. Mača vidū pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem tika nomainīts “Blues” vārtsargs Džordans Biningtons, kurš pirms ledus atstāšanas pamanījās saplūkties ar trim “Sharks” hokejistiem. Vispirms viņš pie pretinieku soliņa pagrūda Radimu Šimeku, pēc tam laukuma centrā ar nūju iebakstīja Ērikam Kārlsonam sejā, bet noslēgumā gāja izrēķināties ar pretinieku vārtsargu Devinu Dubniku.

“Sharks” rindās ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Maiers, tāpat divreiz precīzi meta Evanders Keins. Viesiem trīs punkti, divi no tiem ar gūtiem vārtiem, bija aizsargam Skandellam. Balcers sestdien spēlēja 18 minūtes un 54 sekundes, no tām četras minūtes un 44 sekundes vairākumā. Liepājnieks divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, zaudēja divas ripas, pārtvēra vienu piespēli un dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -2. Viņš šosezon astoņās spēlēs guvis vienus vārtus, trīsreiz rezultatīvi piespēlējis un iekrājis negatīvu lietderību -3.

“Sharks” ar 16 punktiem 18 spēlēs ir pēdējā starp astoņām Rietumu divīzijas komandām, kamēr “Blues” ar 24 punktiem 21 duelī ieņem trešo vietu. Sanhosē vienībai priekšā vēl piecas mājas spēles, pirmās divas no tām nedēļas sākumā pret Kolorādo “Avalanche”.

Tikmēr vārtsargs Elvis Merzļikins turpina dziedēt traumu, bet cits latviešu ripu ķērājs Matīss Kivlenieks nosūtīts uz Amerikas Hokeja līgu (AHL), kamēr viņu pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” viesos ar 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) piekāpās Nešvilas “Predators”. Uzvarētājiem abus vārtus guva Matīass Ekholms. Jonass Korpisalo “Blue Jackets” vārtos atvairīja 31 no 33 pretinieku mestajām ripām, bet rezervē palika Veini Vehvilainens. “Blue Jackets” ar 21 punktu 21 spēlē ir piektā Centrālajā divīzijā, bet “Predators” ar 16 punktiem 19 cīņās ir pēdējā, astotā. Svētdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Savukārt savainojuma dēļ šosezon nespēlē uzbrucējs Zemgus Girgensons, kura pārstāvētā Bufalo “Sabres” mājās ar 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) piekāpās Filadelfijas “Flyers”. Filadelfijas komandas vārtsargs Braiens Eliots atvairīja visus 23 metienus, otro reizi sezonā paliekot “sausā” pret “Sabres” vienību. “Sabres” ar 15 punktiem 18 mačos ieņem pēdējo vietu Austrumu divīzijā.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.