Balcers par atgriešanos NHL: Iekšā sēž doma, ka tas ir iespējams

08/12/2023 19:53
Nokopēts
Rūdolfs Balcers

Latvijas hokejists Rūdolfs Balcers sarunā ar “Go3 Sport” pastāstījis par savu nonākšanu Šveicē, valodu zināšanām un vēlmi atgriezties Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Aizvadītajā vasarā Balcers pēc vairākiem gadiem Ziemeļamerikā devās uz Eiropu, pievienojoties Cīrihes “Lions”. “Viss notika diezgan ātri, pagājušā sezona [Ziemeļamerikā] nebija no tām labākajām. Apspriedu to ar aģentu un ierunājos, ka, lai nav tā, ka beidzas vasara, [es esmu bez kluba] un sākas panika, varbūt jābūt rezerves plānam, un lai paskatās variantus kaut kur Zviedrijā, Šveicē. Vasara gāja, mērķis bija NHL, bet nekā nebija. Tad uzrādās Cīrihe un viss notika ātri,” atceras uzbrucējs.

“Gribētos atpakaļ [uz NHL]. Plāns bija parakstīties uz vienu sezonu šeit, nospēlēt labi [un atgriezties], jo šeit skauti brauc uz skatās vairāk nekā, piemēram, uz Norvēģiju. Ja es gribētu, tad varētu palikt šeit, jo te viss ir forši, bet iekšā sēž tāds, ka varbūt tur [NHL] vēl kaut kas ir iespējams. Man nav konkrēta termiņa, kad būtu jāpieņem lēmums, neesmu tas, kurš baigi plāno nākotni, mēģinu dzīvot tagad,” uzsver hokejists.

“Cīrihē man pakaļ atbrauca uzreiz ar manu mašīnu, izveda cauri pilsētai līdz hallei, dzīvoklis jau bija gatavs, viss bija nokārtots no paša sākuma. Nav tā, kā Amerikā, kad tu pats meklē, kur dzīvot, ar ko braukt u.t.t. Ārpus hokeja visas lietas ir nokārtotas. Arī “Lions” treneris bija liels faktors. Runāju ar Marku pirms pievienošanās Cīrihei, vairākas reizes sazvanījāmies. Viņš teica, ka būs priecīgs, ja es pievienošos komandai, teica, ka grib man palīdzēt [atgriezties NHL]. Laikam aizgāja pie ģenerālmenedžera un pateica, ka varbūt varam paņemt,” saka spēlētājs.

“Runāju latviski, krieviski, angliski, norvēģiski un zviedriski. Ar [Denisu] Malginu uzreiz atradām kontaktu, viens otru zinājām no NHL laikiem, mūs arī uzreiz salika vienā maiņā un mums izveidojās tāds labs kontakts. Komandā ierados kopā ar Jesperu Frodenu, un, tā kā es labi runāju zviedriski, tad arī ar viņu sadraudzējos.”

“Mani interesē Zviedrijas hokejs, diezgan daudz skatos SHL spēles, simpātisks, interesants hokejs. Gribētos kādu dienu uzspēlēt tur, bet vasarā likās, ka varbūt jāizmanto Šveices iespēja. Zviedrijā tas hokejs ir vairāk par aizsardzību, sistēmu. Bet man, ņemot vērā pēdējās pāris sezonas, gribējās tikt kādā labā komandā, kura spēlē uzbrukuma hokeju un atkal sajust spēles garšu,” pievienošanos tieši Šveices klubam skaidro Balcers.

“Vairāk pēc spēles ātri parunājam, bet tā netiekamies,” par komunikāciju ar citiem latviešu hokejistiem stāsta uzbrucējs. “Ir sanīcis satikt pāris latviešus, kuri vienkārši šeit dzīvo. Ar Ķēniņu esam tuvu kopš izlases, bet arī neesam tikušies ārpus spēlēm.”

TOP notikumi
1
X
2
2.15
3.2
3.5
4.6
3.75
1.7
2.35
3.5
2.9
2.85
-
1.4
3.28
4.34
2.06
2.18
4.14
3.13
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām