Balcers pierakstās NHL vārtu guvēju sarakstā, taču “Senators” piedzīvo kārtējo zaudējumu (VIDEO)

06/01/2019 22:31

Jau savā otrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā ar vārtu guvumu atzīmējies Otavas “Senators” latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, taču tas neglāba viņa pārstāvēto klubu no jau astotā zaudējuma pēc kārtas, savā laukumā atzīstot Karolīnas “Hurricanes” pārākumu ar rezultātu 4:5 (0:2, 4:2, 0:1).

Līdzīgi kā savā debijas spēlē sestdien pret Minesotas “Wild”, Balcers arī šovakar darbojās “Senators” ceturtajā uzbrucēju virknējumā kopā ar zviedru Magnusu Pājarvi un Krisu Tīrniju. Mūsu uzbrucējs uz ledus pavadīja 8:45 minūtes, kas ir par minūti ilgāks laiks nekā debijas spēlē sestdien. Rūdolfa rēķinā bez vārtu guvuma arī viens metiens pa vārtiem, viens bloķēts sāncenšu raidījums, kā arī pozitīvs lietderības koeficients +1.

Balcers tādējādi kļuvis par 15. Latvijas pārstāvi un par trešo “Senators” latvieti aiz tautiešiem Kaspara Daugaviņa un Sergeja Žoltoka, kurš pasaules spēcīgākajā hokeja līgā spējis atzīmēties ar vismaz vienu vārtu guvumu. Tāpat Rūdolfs kļuvis par devīto no 19 latviešu laukuma spēlētājiem, kurš guvis vārtus savā NHL debijas sezonā.

“Senators” hokejistiem mačs iesākās pagalam nesekmīgi, jo jau pirmās četrarpus minūtēs mājinieki pamanījās zaudēt vārtus gan, spēlējot vairākumā, gan arī mazākumā, nonākot iedzinējos ar 0:2. Šāds rezultāts saglabājās līdz otrās trešdaļas trešajai minūtei, kad “Senators” vārtu rēķinu atklāja Mets Dušēns (1:2), tomēr jau perioda septītajā minūtē viesi spēja atjaunot divu vārtu handikapu.

Sešas minūtes vēlāk Raiens Dzingels vēlreiz pietuvināja Otavas klubu līdz vienu vārtu tiesai (2:3), taču arī šoreiz “Hurricanes” visai ātri atbildēja un neļāva “Senators” līdzjutējiem pārlieku sapriecāties (4:2).

Trešdaļas izskaņā sekoja latvieša Balcera spožākais mirklis uzbrucēja līdzšinējā karjerā – 48 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām latvietim ripu uzbrukuma zonas labajā pusē izdevīgā pozīcijā atstāja maiņas partneris Kriss Tīrnijs, 21 gadu vecajam Rūdolfam to savācot un turpinot gājienu uz vārtiem, kas noslēdzās ar precīzu metienu no visai asa leņķa “Hurricanes” vārtos, ripai lēnām izslīdot caur čeha Petra Mrazeka kājsargiem – 3:4.

Tas gan vēl nebija viss, jo tikai astoņas sekundes vēlāk 4:4 savā pirmajā mačā šosezon “Senators” sastāvā panāca Žans-Gabriels Pažo! Balcera un kanādieša vārtu guvumi iegāja kluba vēstures grāmatās, jo tie bija ātrākie divi vārti Kanādas galvaspilsētas kluba vēsturē, atkārtojot Daniēla Alfredsona un Džeisona Specas veikumu 2011. gada oktobra mačā Toronto.

Cīņas izšķirošā perioda astotajā minūtē “viesuļi” realizēja skaitlisko vairākumu un atguva vadību (5:4), ko arī izdevās noturēt līdz pat mača finālsirēnai, neskatoties uz to, ka mājinieki spēles izskaņā vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju.

NHL kopvērtējumā “Senators” ar 35 punktiem 43 spēlēs ieņem pēdējo, 16. vietu Austrumu konferencē, kamēr “Hurricanes” ar 43 punktiem 41 cīņā ir desmitā. Nākamais mačs Otavas vienībai paredzēts trešdien izbraukumā pret Anaheimas “Ducks”.