Balcers rezultatīvs ceturtajā mačā pēc kārtas, Jevpalovs pārtrauc sauso spēļu sēriju (VIDEO)

23/11/2019 08:14

Amerikas Hokeja līgā (AHL) šonakt latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers izdarīja rezultatīvu piespēli un nopelnīja punktu ceturtajā no četrām šosezon aizvadītajām spēlēm. Tāpat vienā no savas komandas vārtu guvumiem asistēja arī cits Latvijas izlases uzbrucējs Ņikita Jevpalovs.

Balcera pārstāvētā Belevilas ”Senators” izbraukumā ar 6:3 sakāva Binghemtonas ”Devils” un izcīnīja pirmo uzvaru pēdējās trīs spēlēs. Viesi jau otrajā minūtē nonāca iedzinējos, taču pirmās trešdaļas turpinājumā guva trīs vārtus un otrajā periodā iemeta vēl divas ripas pretinieku cietoksnī.

Latviešu uzbrucējs asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā un rezultatīvu piespēli nopelnīja 11. minūtē, kad skaitliskajā vairākumā palīdzēja Otavas ”Senators” sastāvā šosezon trīs spēles NHL aizvadījušajam Džordanam Švarcam panākt izlīdzinājumu (1:1).

Balcers spēlēja komandas pirmajā virknējumā, izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem un pabeidzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu. Sezonas sākumu viņš izlaida NHL pirmssezonā gūtā savainojuma dēļ, bet pēc atgriešanās laukumā ir nopelnījis piecus (3+2) punktus četrās spēlēs un bijis rezultatīvs pilnīgi visos aizvadītajos AHL mačos.

Tāpat ar rezultatīvu sniegumu izcēlās cits Latvijas izlases uzbrucējs Ņikita Jevpalovs, kurš palīdzēja Lavalas ”Rocket” savā laukumā desmit vārtu spēlē ar 6:4 uzveikt Jutikas ”Comets” un izcīnīt otro panākumu pēdējos trīs mačos.

Latviešu uzbrucējs rezultatīvu piespēli nopelnīja nepilnu minūti pirms otrās trešdaļas beigām, kad asistēja Džeka Evansa vārtu guvumā un palīdzēja ”Rocket” panākt divu vārtu pārsvaru (3:1). Nopelnot šo rezultativitātes punktu, viņš pārtrauca sešu sauso spēļu sēriju.

Jevpalovs šajā mačā vienu reizi apdraudēja sāncenšu vārtu drošību un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +2. Šosezon aizvadītajās 18 spēlēs Latvijas izlases uzbrucējs ir izcēlies tieši ar tādu pašu rezultativitāti kā Balcers – guvis trīs vārtus un atdevis divas piespēles.

Pirmo spēli pēc atgriešanās Springfīldas “Thunderbirds” komandā aizvadīja Rodrigo Ābols, taču viņš nespēja palīdzēt sevis pārstāvētajam klubam uzvarēt Vilksberijas/Skrentonas “Penguins” (2:4) un izcīnīt otro panākumu pēc kārtas.

Latvijas izlases centra uzbrucējs aizvadīja neveiksmīgu spēli, jo neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -2. Šosezon Ābols ir aizvadījis AHL piecas spēles, kurās ir nopelnījis vienu rezultatīvu piespēli.

Savukārt latviešu vārtsarga Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Klīvlendas ”Monsters” mājās ar 3:0 apspēlēja Čikāgas ”Wolves” un svinēja otro panākumu pēc kārtas. Izšķirošo pārsvaru laukuma saimnieki ieguva otrās trešdaļas vidū, kad trīs ar pusi minūšu laikā guva divus vārtus un no bezvārtu neizšķirta panāca 2:0.

Kivlenieks šoreiz palika uz rezervistu soliņa, kamēr viņa konkurents Veini Vehvilainens atvairīja 16 no 16 pretinieku metieniem un tika atzīts par mača spilgtāko zvaigzni.

Uz NHL klubu Kolumbusas ”Blue Jackets” Latvijas izlases vārtsargs Elvja Merzļikina vietā šosezon izsauktais Kivlenieks AHL šoruden ir aizvadījis deviņas spēles, kurās atvairījis 90,3% sāncenšu metienu un vidēji mačā ielaidis 2,51 vārtus.