Balcers rezultatīvs otrajā spēlē pēc kārtas, “Sharks” pārsteidz “Devils” (VIDEO)

01/12/2021 04:30
Rūdolfs Balcers

Otrajā spēlē pēc kārtas ar rezultatīvu sniegumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izcēlies Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš šonakt mačā pret Ņūdžersijas “Devils” rezultatīvi asistēja komandas ceturtajā vārtu guvumā un palīdzēja “Sharks” viesos izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 5:2.

Balcers spēlēja “Sharks” otrajā virknējumā kopā ar Tomāšu Hertlu un Aleksandru Barabanovu. Latvietis laukumā pavadīja 15 minūtes un 34 sekundes (četras sekundes vairākumā un 46 sekundes mazākumā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, nopelnīja rezultatīvu piespēli, izpildīja četrus spēka paņēmienus (dalīts lielākais rādītājs komandā) un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Latvijas izlases uzbrucējs otrajā spēlē pēc kārtas izcēlās ar rezultatīvu sniegumu un šonakt nopelnīja desmito rezultativitātes punktu sezonā. Šosezon aizvadītajos 22 mačos Balcers ir guvis divus vārtus un astoņas reizes rezultatīvi asistējis saviem partneriem.

“Sharks” lieliski uzsāka maču un jau piektajā minūtē pēc Noa Gregora gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā (1:0). Savukārt otrajā trešdaļā viesi iemeta vēl trīs ripas un ielika nopietnus pamatus uzvarai. Sanhosē rindās ar precīziem metieniem izcēlās Džeikobs Midltons, iepriekšējā mačā pret Čikāgas “Blackhawks” abus “Sharks” vārtus guvušais šveicietis Timo Meiers un rezultatīvais zviedru aizsargs Ēriks Karlsons.

Balcers rezultatīvi asistēja Karlsona vārtu guvumā – 32. minūtē zviedrs ieguva ripu savā aizsardzības zonā un kopā ar Balceru un viņa maiņas partneri Barabanovu devās ātrajā pretuzbrukumā. Karlsons ar ripu ieslidoja pretinieku zonā un uzreiz izdarīja piespēli kreisajā malā esošajam Balceram. Latviešu uzbrucējs pretējā malā atrada Barabanovu, kurš ieturēja meistara cienīgu pauzi un nogādāja ripu pretinieku vārtu priekšā esošajam Karlsonam. Zviedrs izmantoja lielisko vārtu gūšanas iespēju un panāca 4:0.

Pēdējās trešdaļas vidū, nedaudz vairāk nekā trīs ar pusi minūšu intervālā izceļoties ar precīziem metieniem slovāku uzbrucējam Tomāšam Tataram un zviedru uzbrucējam Jesperam Bretam, “Devils” samazināja rezultāta starpību līdz divu vārtu deficītam (2:4) un atgrieza nelielu intrigu. Atrodoties iedzinējos ar divu vārtu starpību, mājinieki vairākas minūtēs pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču 57. minūtē Meiers raidīja ripu tukšajos Ņūdžersijas vārtos, otrajā mačā pēc kārtas gūstot divus vārtus, un panāca pārliecinošo 5:2.

Sanhosē nosargāja uzvaru un svinēja ceturto panākumu pēdējos piecos mačos. Tikmēr “Devils” piedzīvoja trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs un cieta jau sesto neveiksmi pēdējos astoņos mačos. Interesanti, ka “Sharks” nebija uzvarējusi Ņūdžersiju izbraukumā jau vairāk nekā četrus gadus – kopš 2017. gada 21. oktobra, kad svinēja sauso panākumu ar 3:0.

Pateicoties šonakt izcīnītajai uzvarai, Sanhosē pakāpās uz augsto ceturto vietu Rietumu konferencē. “Sharks” 22 spēlēs ir izcīnījusi 25 punktus. Tikmēr “Devils” ar tikpat mačos iegūtiem 22 punktiem ierindojas tikai 11. pozīcijā Austrumu konferencē.

“Sharks” nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām (3. decembrī), kad pulksten 2:00 viesos jātiekas ar Ņujorkas “Islanders”.