Balinskis ar lielisku tālšāvienu gūst vārtus latviešu duelī (VIDEO)

24/01/2023 22:42
Uvis Balinskis

Čehija

Latvijas aizsargs Uvis Balinskis šodien guva vārtus Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, kurā Balinska pārstāvētā Liberecas “Bili Tygri” izbraukumā piekāpās Kladno “Rytiri”, kuras rindās spēlē Oskars Cibuļskis un Kristaps Sotnieks.

Kladno komanda ar Jaromīru Jāgru ierindā uzvarēja ar 3:2, pārtraucot četru zaudējumu sēriju. Balinskis spēles pēdējos vārtus guva 49.minūtē. 24 minūtēs un 36 sekundēs laukumā viņa kontā trīs metieni pa vārtiem un +/- rādītājs +1. Mājinieku rindās Cibuļskis 21 minūtē un 28 sekundēs arī tika pie +/- rādītāja +1, kamēr Sotnieks palika ārpus pieteikuma. Jāatzīmē, ka Balinskis joprojām saglabājis līgas rezultatīvākā aizsarga goda – viņa kontā šosezon 26 (10+16) punkti.

Balinska vārtu guvums

Uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav” mājās ar 4:0 pieveica “Olomouc”. Bičevskis 50.minūtē rezultatīvi piespēlēja trešo vārtu guvumā. 19 minūtēs un 53 sekundēs laukumā uzbrucējs divreiz meta pa vārtiem, uzvarēja sešos no 16 iemetieniem un spēli beidza ar +/- rādītāju +2.

Aizsarga Kristofera Binduļa un uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Česke Budejovices “Motor” izbraukumā ar 2:5 atzina Brno “Kometa” pārākumu. Bindulis 19 minūtēs un septiņās sekundēs laukumā vienreiz meta pa vārtiem, bet Dzierkals laukumā bija 13 minūtes un 38 sekundes, abiem finišējot ar +/- rādītāju -1.

Zaudējumu piedzīvoja arī Tršinecas “Ocelarzi” ar aizsargu Kārli Čuksti laukumā, savā laukumā ar 0:4 piekāpjoties līdervienībai Pardubices “Dynamo”. Čukste 19 minūtēs un 18 sekundēs laukumā divreiz meta pa vārtiem.

Čehijas ekstralīgas komandu sastāvos ir 11 Latvijas hokejisti. Visaugstāk turnīra tabulā ir Bukarta pārstāvētā Vītkovices “Ridera”, kas ar 83 punktiem 41 mačā atrodas otrajā vietā.

Slovākija

Savu 15. rezultativitātes punktu šosezon nopelnīja Filips Buncis, kas gan neglāba “Nitra” no zaudējuma Slovākijas čempionāta spēlē. “Nitra” ar 3:4 piekāpās pēdējā vietā esošajai “Presov”. Latviešu uzbrucējs asistēja komandas otrajā vārtu guvumā. Kopumā Buncim šosezon seši goli un deviņas rezultatīvas piespēles.

Vācija

Miks Indrašis rezultatīvi piespēlēja Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlē Šveningenas “Wild Wings” komandas uzvarā. Indraša pārstāvētā “Wild Wings” savā laukumā ar 5:2  uzvarēja Bītigheimas-Bisingenas “Steelers”. Indrašis 15.minūtē rezultatīvi piespēlēja Danielam Neimanam uzvaras vārtu guvumā, panākot 3:1. Viņš spēlēja desmit minūtes un 50 sekundes, reizi metot pa vārtiem un nopelnot +/- rādītāju +1.

Tikmēr Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Izerlonas “Roosters” viesos pēcspēles metienos ar 3:4  piekāpās Ķelnes “Haie”. Daugaviņš 21 minūtē un 55 sekundēs laukumā divreiz meta pa vārtiem, pirmā perioda nogalē nopelnīja divas soda minūtes, kas beidzās bez zaudētiem vārtiem, uzvarēja piecos no astoņiem iemetieniem un spēli beidza ar +/- rādītāju -1. Viņš komandā izpildīja pirmo pēcspēles metienu, taču vārtus gūt neizdevās, kamēr pretiniekiem precīzi bija divi no trim “bullīšiem”.

Indrašim šajā sezonā 40 cīņās ir septiņi precīzi metieni un 17 rezultatīvas piespēles, bet Daugaviņš 43 spēlēs guvis 17 vārtus un sakrājis 18 rezultatīvas piespēles. Turnīra tabulā abas latviešu pārstāvētās komandas 43 spēlēs guvušas pa 60 punktiem, “Wild Wings” ieņemot 11., bet “Roosters” – 12.vietu 15 vienību vidū.

Zviedrija

Zaudējumu tiešajiem konkurentiem Zviedrijas līgā piedzīvoja Rodrigo Ābola un Riharda Mareņa pārstāvētā “Orebro”, kas ar 2:3 piekāpās “Frolunda”. Ābols 20 minūtēs un 12 sekundēs izdarīja trīs metienus, nopelnīja vienu divu minūšu noraidījumu, uzvarēja 62% iemetienu un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Tikmēr Marenis netika iekļauts nevienā no uzbrucēju virknējumiem un uz ledus pavadīja vien 25 sekundes. “Orebro” ar 60 punktiem SHL tabulā ir piektajā vietā, bet “Frolunda” ar 64 ieņem ceturto pozīciju.

Šveice

Uzvaras Šveices Nacionālajā līgā (NL) svinēja gan Deniss Smirnovs, gan Oskars Lapinskis. Ženēvas “Servette” ar Smirnovu ierindā ar 4:3 pēcspēles metienos pieveica “Ambri-Piotta”, bet Lapinskis un Langnavas “Tigers” ar 5:0 sagrāva “Fribourg”.

Kārtējo reizi Šveices pēc spēka otrajā līgā rezultatīvs bija Toms Andersons, kurš ar rezultatīvu piespēli sekmēja “La-Chaux-De-Fonds” panākumu ar 6:2 pret “Sierre”. Latvietis ir čempionāta rezultatīvākais spēlētājs – viņš šosezon izcēlies ar 58 (17+41) punktiem. Savukārt līgas piektais labākais punktu guvējs Haralds Egle (13+36) palika “sausā” “Langenthal” uzvarā ar 3:2 pār “Basel”.

Somija

Somijas līgā zaudējumu piedzīvoja Oskars Batņa un Mikeli “Jukurit”, kas ar 1:3 piekāpās “Hameenlinna”.  Batņa deviņās minūtes un 51 sekundē spēles protokolā atzīmējās vien negatīvā nozīmē – viņš trešajā periodā par rupju spēka paņēmienu nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām.

Dānija

Savu 21. rezultativitātes punktu šodien nopelnīja Andris Džeriņš, kurš sekmēja Herningas “Blue Fox” uzvaru Dānijas čempionātā. Līgas vicelīdere ar 4:1 pārspēja Esbjergas “Energy”. Džeriņš asistēja komandas pēdējā golā. Šosezon pieredzējušā uzbrucēja kontā seši vārtu guvumi un 15 rezultatīvas piespēles.

Austrija

Artūrs Kulda un “Villach” komanda piedzīvoja neveiksmi Austrijas atklātā čempionāta spēlē, ar 4:6 piekāpjoties Vīnes “Capitals”. Pieredzējušais aizsargs, kura rēķinā šosezon 20 (6+14) rezultativitātes punkti, šoreiz protokolā neatzīmējās.