Ķēniņš pēc vairāk nekā divu nedēļu pārtraukuma atgriežas ar rezultatīvu sniegumu

22/01/2021 11:49

Uzbrucējs Ronalds Ķēniņš piektdien Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, palīdzot savai komandai “Lausanne” izcīnīt uzvaru pēc atgriešanās čempionātā.

“Lausanne” pēdējo spēli aizvadīja 2.janvārī, bet vēlāk laukumā nedevās, jo kluba spēlētāji atradās karantīnā.

Lozannas vienība viesos ar 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) sagrāva “Ambri-Piotta”.

Ķēniņš rezultatīvi piespēlēja komandas ceturto vārtu guvumā otrā perioda izskaņā, bet pats izcēlās sešas minūtes līdz pamatlaika beigām, panākdams graujošo 6:0. Hokejists bija rezultatīvākais savā komandā.

Uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un septiņas sekundes, no kurām piecas minūtes un 39 sekundes nospēlēja vairākumā. Viņš arī divreiz meta pa vārtiem, reizi bloķēja metienu, uzvarēja divos no trim iemetieniem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Citā spēlē Langnau “Tigers” ar Ivaru Punnenovu vārtos viesos ar 2:9 (1:6, 1:0, 0:3) zaudēja “Davos” komandai.

Punnenovs šajā spēlē atvairīja deviņus no 15 metieniem un tvēra 60% raidījumu, bet pēc pirmā perioda tika nomainīts.

Uzbrucējs Toms Andersons šajā spēlē laukumā pavadīja 13 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu metienu un spēli noslēdza ar negatīvu lietderību -2.

Viņa komandas biedrs Rihards Melnalksnis nospēlēja sešas minūtes un 53 sekundes, no kurām divas minūtes un septiņas sekundes spēlēts mazākumā. Melnalksnis arī uzvarēja trīs no četriem iemetieniem un nopelnīja divas soda minūtes, spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Uzbrucējs Andress Ambīls šajā mačā iekrāja piecas rezultatīvas piespēles, ar “hat-trick” izcēlās Fabriss Hercogs, bet tikpat rezultatīvas piespēles Bendžaminam Baumgartneram.

Savukārt Ženēvas “Servette” viesos ar 2:3 (0:2, 2:1, 0:0) piekāpās “Fribourg” komandai.

Nedz Sandis Smons, nedz Deniss Smirnovs nebija komandas pieteikumā.

Uzvarētāju labā divas rezultatīvas piespēles iekrāja Andrejs Bikovs, bet “Servette” rindās ar šādu statistiku izcēlās Arno Žakemē.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk atrodas “Lausanne”, kas ar 45 punktiem 22 spēlēs ierindojas ceturtajā vietā. Pozīciju zemāk ar 44 punktiem 26 mačos ir “Servette”, kamēr “Tigers” ar 23 punktiem 28 mačos atrodas 11.pozīcijā 12 klubu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā NLA turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.

Čehija

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis piektdien guva vārtus Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē, palīdzot Litvīnovas “Verva” komandai svinēt uzvaru. Balinska un Oskara Cibuļska pārstāvētā Litvīnovas komanda viesos ar rezultātu 4:3 (0:0, 2:2, 2:1) pārspēja Česke Budejovices “Motor”.

Balinskis vārtus guva otrā perioda 12.minūtē, kad ar metienu no zilās līnijas panāca 2:1. Viņš šajā mačā uz ledus pavadīja 22 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā piecreiz meta pa vārtiem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1, bet Cibuļskis 19 minūtēs un 36 sekundēs statistikas ailēs atzīmējās ar vienu metienu un neitrālu lietderību.

Piektdien laukumā devās vēl trīs Latvijas hokejisti, bet viņi ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā “Mlada Boleslav” mājās ar 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) pārspēja Tršinecas “Ocelārži”, bet aizsargs Guntis Galviņš un Ostravas “Vītkovice Ridera” savā laukumā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) guva virsroku pār “Olomouc”. Turpretī aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētā Brno “Kometa” pie sevis ar 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) atzina Prāgas “Sparta” pārākumu.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir “Mlada Boleslav”, kas ar 66 punktiem 35 spēlēs ieņem trešo vietu. “Kometa” vienība ar 47 punktiem 34 spēlēs ieņem devīto pozīciju, “Vītkovice Ridera” ar 43 punktiem 34 dueļos ir desmitajā pozīcijā, bet “Verva” ar 41 punktu 34 mačos atrodas 11.vietā. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas.