Balinskis kļūst par Čehijas līgas rezultatīvāko aizsargu, Golovkovs realizē uzvaru nesošo “bullīti” (VIDEO)

06/01/2023 22:24
Uvis Balinskis

Čehija

Latvijas hokejists Uvis Balinskis šodien Čehijas ekstralīgas spēlē guva vārtus un palīdzēja Liberecas “Bili Tygri” atspēlēties un izcīnīt uzvaru. Liberecas vienība viesos ar rezultātu 5:2  pārspēja Prāgas “Sparta”.

Balinskis izcēlās ar precīzu metienu mača 24.minūtē, gūstot “Bili Tygri” pirmos vārtus. Latvijas aizsargs šajā mačā kopā uz ledus pavadīja 18 minūtes un 15 sekundes, no kurām trīs minūtes un divas sekundes spēlēja vairākumā, un atzīmējās statistikā ar trīs metieniem pa pretinieku vārtiem, sakrājot pozitīvu lietderības koeficientu +2. Jāizceļ, ka Balinskis kļuvis par līgas rezultatīvāko aizsargu – viņš 32 spēlēs nopelnījis 23 (9+14) punktus.

Balinska vārtu guvums

Tikmēr Oskars Cibuļskis tika pie rezultatīvas piespēles, taču viņa un Kristapa Sotnieka pārstāvētā Kladno “Rytiri” izbraukumā ar rezultātu 2:6  atzina “Olomouc” pārākumu. Savukārt Kārļa Čukstes pārstāvētā Tršinecas “Ocerlari” savā laukumā ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Litvīnovas “Verva”, kuras rindās spēlē Kristaps Zīle, Ralfs Freibergs un Jānis Jaks, bet Vītkovices “Ridera”, kuru pārstāv Roberts Bukarts, viesos ar 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Česke Budejovices “Motor” ar uzbrucēju Mārtiņu Dzierkalu un aizsargu Kristoferu Binduli sastāvā.

Čehijas ekstralīgas komandu sastāvos ir 11 Latvijas hokejisti. Visaugstāk turnīra tabulā ir Bukarta pārstāvētā  “Ridera”, kas atrodas otrajā vietā.

Zviedrija

Zviedrijas pēc spēka otrās jeb “Allsvenskan” līgas spēlē par panākumu parūpējās Georgs Golovkovs, kurš sekmēja “Almtuna” panākumu ar 2:1 pēcspēles metienos pret “Vita Hasten”. Latviešu uzbrucējs astotajā “bullīšu” sērijā bija precīzs, tādējādi atnesot savai komandai uzvaru.

Vēl Kristers Gudļevskis atgriezās uz panākumu takas, palīdzot Ērnšeldsvīkas “MoDo” ar 5:3 pārspēt “Ostersund”. Gudļevskis vārtos atvairīja 12 no 15 metieniem. Jau vēstīts, ka “MoDo” ar Gudļevski vārtos izcīnīja 16 uzvaras pēc kārtas, taču 28. decembrī fantastiskā panākumu sērija pārtrūka. Jāatzīmē, ka latvietis liktenīgajā zaudējumā nepiedalījās.

Citā spēlē “Sodertalje” bez Renāra Krastenberga ierindā ar 4:2 pārspēja “Kristianstad”.

Vācija

Kaspars Daugaviņš Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlē izcēlās ar gūtiem vārtiem un palīdzēja Izerlonas “Roosters” komandai tikt pie uzvaras. “Roosters” savā laukumā ar rezultātu 5:4 pārspēja Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins”.

Daugaviņš guva vārtus mača 51.minūtē, izvirzot vadībā mājiniekus ar 4:3. Latvijas hokejists šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā uzvarēja vienā no trijiem iemetieniem, nopelnīja divu minūšu noraidījumu, divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un noslēdza maču ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr citā mačā Mika Indraša pārstāvētā Šveningeras “Wild Wings” izbraukumā ar rezultātu 1:2 piekāpās Bītigheimas-Bisingenas “Steelers”. Indrašis laukumā bija 17 minūtes un 37 sekundes un izcēlās statistikā ar četriem uzvarētiem iemetieniem, diviem metieniem pa vārtiem, diviem bloķētiem metieniem un neitrālu lietderības koeficientu.

Turnīra tabulā “Roosters” ar 53 punktiem 37 spēlēs ierindojas desmitajā vietā, bet “Wild Wings” ar 48 izcīnītiem punktiem ir 12.vietā 15 komandu konkurencē.

Slovākija

Uzvaras vārtus Slovākijas čempionāta spēlē guva Vitālijs Pavlovs, palīdzot viņa un Patrika Zabusova pārstāvētajai Mihalovces “Dukla” ar 3:2 pieveikt Bratislavas “Slovan”. Pavlovs ar precīzu metienu izcēlās trešā perioda ievadā.

Latviešu savstarpējā duelī panākumu svinēja Trenčīnas “Dukla” ar Patriku Ozolu sastāvā, kas ar 4:2 pārspēja Robertu Mamčicu un “Nove Zamky”. Mamčičs zaudētāju rindās izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Citās spēlēs Filipa Bunča pārstāvētā “Nitra” ar 1:4 piekāpās “Banska Bystrica”, “Poprad” ar Frenku Razgalu piedzīvoja 0:6 sakāvi pret “Zvolen”, kamēr Mārtiņš Karsums un “Liptovsky Mikulas” ar 2:3 atzina “Spisska Nova Ves” pārākumu.

Austrija

Rihards Bukarts Austrijas hokeja līgas spēlē nespēja glābt Klāgenfurtes “EC-KAC” no zaudējuma pret Vīnes “Capitals” ar 1:4. Latviešu uzbrucējs pa vārtiem izdarīja trīs metienus, kā arī maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon Bukartam kopumā 19 spēlēs deviņi vārti un septiņas rezultatīvas piespēles.

Dānija

Sekmīgs sniegums padevies Dānijas čempionātā spēlējošajiem latviešiem. Aizsargs Artūrs Salija guva vārtus, bet uzbrucējs Gunārs Skvorcovs atdeva rezultatīvu piespēli, palīdzot Odenses “Bulldogs” ar 4:2 pārspēt “Frederikshavn”. Salijam šosezon 18 (4+14) punkti, kamēr Skvorcova rēķinā 15 vārtu guvumi un 18 rezultatīvas piespēles – viņš ir līgas otrais rezultatīvākais spēlētājs. Citā spēlē Andra Džeriņa pārstāvētā Herningas “Blue Fox” izrāva uzvaru papildlaikā, ar 5:4 pieveicot “Sonderjyske”.

Šveice

Šveices Nacionālās līgas (NL) spēlē latviešu duelī panākumu svinēja Sandis Smons un čempionāta līdervienība Ženēvas “Servette”, kas ar 4:2 apspēlēja “Laussane” ar Ivaru Punnenovu un Ronaldu Ķēniņu ierindā. Smons laukumā bija vienu minūti un 43 sekundes, Punnenovs Lozannas kluba vārtos atvairīja 30 no 33 metieniem jeb 90,9%, kamēr Ķēniņš 12 minūtēs un 46 sekundēs vienu reizi meta pa vārtiem, nopelnīja divu minūšu noraidījumu un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Jāatzīmē, ka Ženēvas komandas rindās savainojuma dēļ nespēlē Deniss Smirnovs.