Balinskis rezultatīvs Čehijas čempionāta spēlē

13/01/2021 00:15
Uvis Jānis Balinskis

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis otrdien rezultatīvi piespēlēja pirmajā Čehijas hokeja ekstralīgas spēlē pēc iekļaušanas nedēļas simboliskajā izlasē. Litvīnovas hokejisti izbraukumā ar 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) piekāpās Česke Budejovices “Motor”. Balinskis rezultatīvi piespēlēja Františekam Lukešam mača pēdējo vārtu guvumā sešas sekundes pirms spēles beigām. Balinskis šajā duelī uz ledus pavadīja 16 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem

Viņa komandasbiedrs Oskars Cibuļskis 15 minūtēs un desmit sekundēs izpildīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja divas soda minūtes, kuru laikā vārtus pretinieki neguva. Zaudējumu cieta arī aizsargs Guntis Galviņš un viņa pārstāvētā Ostravas “Vītkovice Ridera”, kas mājās ar 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) piekāpās “Olomouc”. Galviņš spēlēja 19 minūtes un 22 sekundes, divreiz metot pa vārtiem, pielietojot vienu spēka paņēmienu un vienreiz bloķējot pretinieka metienu.

Ar paceltu galvu laukuma pameta uzbrucējs Māris Bičevskis un “Mlada Boleslav”, kas savā laukumā ar 3:2 (2:2, 1:0, 0:0) pārspēja bijušo Galviņa klubu Tršinecas “Ocelārži”. Bičevskis uz ledus pavadītajās 16 minūtēs un sešās sekundēs vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 12 no 21 iemetiena jeb 57% iemetienu.

Panākumu pagarinājumā izcīnīja arī aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētā Brno “Kometa”, kas mājās ar 4:3 (1:0, 0:0, 2:3, 1:0) pārspēja Prāgas “Sparta” vienību. Freibergs jau otro maču pēc kārtas nespēlēja.

No latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir “Mlada Boleslav”, kas ar 61 punktu 31 spēlē pakāpusies uz otro vietu, apsteidzot “Ocelārži”, kas bez Galviņa komandā no līderpozīcijām atkāpusies uz trešo vietu. “Kometa” vienība ar 44 punktiem 30 spēlēs ieņem devīto pozīciju, “Verva” ar 35 punktiem 30 mačos atrodas desmitajā vietā, bet “Vītkovice Ridera” ar 34 punktiem 30 dueļos ir 12.pozīcijā. Čehijas ekstralīgā šosezon spēlē 14 komandas.