Balinskis turpina spīdēt Čehijā un gūst vārtus otrajā mačā pēc kārtas

09/01/2022 23:21
Uvis Jānis Balinskis

Čehija

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis svētdien guva vārtus otrajā Čehijas hokeja ekstralīgas mačā pēc kārtas, viņa pārstāvētajai Litvīnovas “Verva” ciešot zaudējumu. “Verva” mājās ar rezultātu 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1) papildlaikā atzina Brno “Kometa” pārākumu.

Balinskis vārtus guva 11.minūtē, kad pēc komandas biedra piespēles bez ripas apstādināšanas izdarīja tālu un spēcīgu metienu, panākdams 1:0. Viņš šajā mačā uz ledus pavadīja 22 minūtes un 36 sekundes, trīsreiz meta pa vārtiem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Latviešu aizsargs guvis vārtus divos mačos pēc kārtas, bet sezonā kopumā 35 spēlēs izcēlies ar septiņiem gūtiem vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Citā spēlē ar rezultatīvu piespēli atzīmējās uzbrucējs Roberts Bukarts, viņa un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētajai Vītkovices “Ridera” komandai mājā ar 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) pārspējot Plzeņas “Škoda” ar uzbrucēju Mārtiņu Dzierkalu sastāvā. Tikmēr uzbrucējs Māris Bičevskis un “Mlada Boleslav” izbraukumā ar 2:5 (2:0, 0:3, 0:2) zaudēja latvieša iepriekš pārstāvētajai Hradeckrālovas “Mountfield”. Vēl Česke Budejovices “Motor” bez aizsarga Kristofera Binduļa pieteikumā viesos ar 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) pārspēja Prāgas “Sparta”.

Svētdien nespēlēja uzbrucēja Patrika Zabusova un aizsarga Roberta Mamčica pārstāvētā Zlīnas “PSG Berani”. Turnīra tabulā “Škoda ar 63 izcīnītiem punktiem 37 spēlēs ieņem ceturto vietu, par vienu pozīciju zemāk ir “Ridera” ar 60 punktiem 37 spēlēs. Septītā ir Mlada Boleslav” ar izcīnītiem 57 punktiem 38 mačos un uzreiz aiz tās ir “Motor” ar 56 punktiem 36 spēlēs. Vēl “Verva” ieņem 12.vietu ar 48 punktiem 36 cīņās, bet “PSG Berani” ar 25 izcīnītiem punktiem 37 spēlēs atrodas pēdējā vietā 15 komandu konkurencē.

Šveice

Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš sestdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē, pieliekot roku “Lausanne” komandas uzvarā. Lozannieši, aizvadot pirmo spēli kopš 23.decembra, savā laukumā ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Ženēvas “Servette” vienību.

Ķēniņš asistēja otro vārtu guvumā, 35 sekundes pirms otrā perioda beigām izdarot piespēli no aizvārtes. No iemetienu apļa bez ripas apstādināšanas trāpīgu metienu izdarīja Tims Bozons. Ķēniņš šajā duelī uz ledus pavadīja 12 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, tika pie divām soda minūtēm un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pretinieku rindās uzbrucējs Deniss Smirnovs 17 minūtē un 21 sekundē vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, uzvarēja septiņos no 13 metieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Aizsarga Sanda Smona nebija spēles pieteikumā.

Tikmēr svētdien uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā “Bern” viesos ar rezultātu 3:4 (1:2, 1:0, 1:2) atzina Cīrihes “Lions” pārākumu. Daugaviņš 18 minūtēs un 47 sekundēs trīsreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienīgajā iemetienā, iekrāja divas soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -1. Vairāku latviešu pārstāvētā Langnavas “Tigers” nav spēlējusi kopš 23.decembra.

Turnīra tabulā “Lausanne” ar 46 punktiem 33 cīņās ir astotā, “Bern” ar 45 izcīnītiem punktiem 33 spēlēs atrodas devītajā vietā, bet tālāk seko “Servette”, kas tikusi pie 44 punktiem 33 dueļos, kamēr “Tigers” ar 32 punktiem 35 mačos atrodas 12.vietā 13 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas “Servette” piekāpās “Zug” hokejistiem.