Balodis iekļūst IBU junioru kausa supersprinta finālā

06/03/2020 14:42

Latvijas biatlonists Rūdis Balodis piektdien Vācijā izcīnīja 24.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Junioru kausa supersprinta kvalifikācijas sacensībās, kā rezultātā viņam izdevās iekļūt finālā, kurā startēs tikai 30 ātrākie.

Supersprinta kvalifikācijas sacensībās uzvaru svinēja čehs Jonass Marečeks, kurš bija nekļūdīgs abās šautuvēs un distanci veica astoņās minūtēs un 15,2 sekundēs. Viņš par nieka 0,4 sekundēm apsteidza šveicieti Niklase Hartvegu, savukārt trešais bija Patriks Braunhofers no Itālijas, kurš līderim zaudēja 19,1 sekundi. Neviens no vadošā trijnieka soda apļus neslēpoja.

Tikmēr Balodis no uzvarētāja iepalika 56,1 sekundi, otrajā šautuvē izmantodams vienu rezerves patronu Šāds sniegums viņu ierindoja 24.vietā, kas nozīmē, ka dienas turpinājumā viņš piedalīsies arī fināla sacensībās, kurās startēs vien 30 ātrākie biatlonisti.

Tāpat šajās sacensībās piedalījās Renārs Birkentāls, kurš kopumā noslēpoja četrus soda apļus un līderim zaudēja nedaudz vairāk nekā divas minūtes, kas ļāva ieņemt 71.pozīciju.

Kopumā kvalifikācijas sacensībās startēja 97 sportisti.

Vēlāk kvalifikācijas sacensības tika aizvadītas dāmu konkurencē, kur Latviju pārstāvēja Ieva Pūce, Līva Šahno un Inese Golubeva.

Uzvaru svinēja zviedriete Elva Halvašsone, kura bija nekļūdīga abās šautuvēs un distanci veica deviņās minūtēs un 35,9 sekundēs. Viņa par 2,5 sekundēm apsteidza vācieti Sabīni Braunu, bet vēl 0,7 sekundes lēnāka bija Anna Gandlere no Austrijas.

No Latvijas sportistēm vislabāk veicās Golubevai, kura pirmajā šautuvē noslēpoja vienu soda apli, bet otrajā bija nekļūdīga. Viņa otro ugunslīniju pameta 41.pozīcijā, tomēr līdz finišam nespēja pakāpties augstāk, finišēdama vienu minūti un 22,2 sekundes aiz uzvarētājas, kas bija 44.ātrākais laiks distancē.

Pūce katrā no šautuvēm izmantoja pa vienai rezerves patronai un izslēpoja vienu soda apli, ierindojoties 56.pozīcijā. Viņa Zviedrijas sportistei zaudēja gandrīz minūti un 57 sekundes. Tikmēr Šahno kopumā noslēpoja piecus soda apļus un ierindojās 65.vietā starp 77 sportistēm, kuras sasniedza finišu.

Finālā iekļuva vien 30 ātrākās biatlonistes, kā rezultātā neviena no latvietēm šajās sacensībās nepiedalīsies, bet starp vīriem būs redzams Balodis.

Sacensību pēdējā dienā sportisti aizvadīs sprinta disciplīnas.

Latvijas biatlonisti šonedēļ IBU kausā aizvada sacensības Baltkrievijā, bet vadošie sportisti piedalās Pasaules kausa posmā Čehijā.