Baltijas čempionātā orientēšanās Latvijai garajā distancē 12 medaļas

14/05/2022 17:46
Orientēšanās

Latvijas sportisti sestdien Maltas pagasta Grišcatos Baltijas čempionāta orientēšanās sportā pirmajā dienā garajā distancē izcīnīja 12 medaļas, ziņo Latvijas Orientēšanās federācija (LOF). Garajā distancē spēcīgajā konkurencē vīriešu sacensībās bija jāveic 15,6 kilometrus gara distance ar 325 metru kāpumu, un šoreiz labākais izrādījās Igaunijas izlases līderis Timo Silds, kurš finišēja pēc stundas un 22 minūtēm.

Savukārt otro vietu dalīja Timo brālis Lauri Silds un Latvijas orientierists Rūdolfs Zērnis, kurš startēja ārpus kārtas, kuri uzrādīja identisku laiku – stunda 26 minūtes un 30 sekundes.

Sieviešu konkurencē 10,3 kilometru distancē ar 250 metru kāpumu, nestartējot Latvijas labākai orientieristei aizvadītā gada Baltijas čempionei Sandrai Grosbergai, kura šajā laikā piedalās pasaules čempionāta treniņsacensībās Dānijā, zelta medaļu izcīnīja igauniete Eveli Kāsiku. Viņa finišēja pēc stundas deviņām minūtēm un divām sekundēm.

Sudraba medaļa tika lietuvietei Gabijai Ražaitītei-Saunorienei (1:12:23), bet bronza – Latvijas sportistei Laurai Vīķei (1:18:40), kura par deviņām sekundēm apsteidza Sandru Puzaiti no Lietuvas. Pie medaļām Baltijas čempionātā tika arī Latvijas jaunie orientieristi. Absolūts triumfs Latvijas zēniem bija M-16 grupā – uz goda pjedestāla stājās Edvards Zvirgzdiņš, Roberts Arnicāns un Ritvars Ļepeškins.

M-18 grupā sudraba medaļa tika Gustavam Staņam, kurš tikai par sešām sekundēm piekāpās lietuvietim Tadam Dementavičam. Savukārt M-20 grupā par Baltijas čempionu kļuva Matīss Saulīte, par septiņām sekundēm apsteidzot Jirgenu Jonasu no Igaunijas. Meitenēm W-14 grupā zelta medaļu kaklā kāra Lauma Jānelsiņa, bet Luīzei Plonei tika sudraba medaļa.

Sešpadsmitgadīgo meiteņu konkurencē no Latvijas izlases labākā bija Elīza Odriņa ar trešo vietu, bet W-18 grupā sudraba medaļa tika Laurai Berķei. Savukārt W-20 grupā sudrabu izcīnīja Kristīne Berķe. Svētdien Baltijas čempionāts turpināsies ar sacensībām stafetē, un paralēli Baltijas čempionātam jauniešu un elites grupās norisināsies arī Baltijas veterānu čempionāts, kur var startēt ikviens atbilstoši savai vecuma grupai. Sacensības organizē LOF sadarbībā ar Rēzeknes novada domi un orientēšanās klubu “Stiga”.