Baltijas hokeja līgas projekts atlikts uz vienu gadu

31/10/2019 17:04
Edgars Buncis, www.sportazinas.com

Baltijas vīriešu hokeja līgas projekts atlikts uz vienu gadu, taču tā iniciatori nav zaudējuši cerības par turnīra norisi, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) sporta direktors Edgars Buncis.

Pirms gada tika prezentēts Baltijas apvienotais astoņu komandu turnīrs, kura sākums bija iecerēts šī gada oktobrī, bet finālčetrinieka turnīrs – decembrī.

Turnīrs pirmajā sezonā nebija paredzēts kā apvienotais čempionāts, bet gan kā paralēli notiekošas sacensības nacionālajam meistarsacīkstēm. Viskuplākā pārstāvniecība – četras komandas – paredzēta no Latvijas, bet pa divām vienībām būtu no katras kaimiņvalsts.

“Projekts tika atlikts uz vienu gadu. Problēma bija tur, ka no kolēģiem Lietuvā un Igaunijā nespējām nokomplektēt papildu divas komandas no katras valsts. Igaunija bija gatava startēt ar vienu, bet Lietuva sākumā piekrita spēlēt ar divām komandām, taču beigās arī palika ar vienu. Turnīru atlikām uz vienu gadu, cerot, ka tad situācija būs nedaudz citādāka. Pavasarī atkal ķersimies tam klāt,” stāstīja Buncis.

No Latvijas visas uzrunātās komandas bija paudušas gatavību spēlēt apvienotajā čempionātā.

“Tas ir nākotnes formāts, kā hokejam šajā reģionā vajadzētu attīstīties. Protams, ka Latvijā hokejs ir profesionālākā līmenī, arī klubos. Taču izejot Baltijas mērogā, sponsoru interese varētu būt lielāka,” teica Buncis.

Abās kaimiņvalstīs esot pozitīvas iezīmes, ka klubu līmenis varētu celties.

“Pēc tam, kad Lietuvā par hokeja federācijas prezidentu kļuva Daiņus Zubrus, ir pozitīvas tendences. Kauņā top jauna halle, pietiekami liels projekts. Tāpat Igaunijā veidojas profesionālas komandas. Viņi vairāk skatās uz Somiju, arī tur aug jauna un perspektīva paaudze. Tas ir tikai laika jautājums, kad Lietuva un Igaunija klubu līmenī spēs pienācīgi konkurēt,” skaidroja Buncis.

Jau ziņots, ka aizvadītās nedēļas nogalē notika pirmās Baltijas mēroga sacensības sievietēm, kuras ar uzvaru iesāka Latvijas sieviešu hokeja klubs “Laima”.

Šajā turnīrā piedalīsies septiņas Latvijas komandas, divas Lietuvas un viena Igaunijas vienība, pavisam izspēlējot 68 spēles. Čempionāta laikā sieviešu klubi mērosies spēkiem dažādās hokeja hallēs gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā.

Komentāri - 1

  • Vladimir Zakrevskis
    31/10/2019 21:13

    Baltijas Hokeja liga ļoti vajadziga.Visos limenos no jaunatnies lidz Pieauguso Lai uzvar draudziba .Mes visi ciemini uz Šitas zemes.Saudzimes musu zemi dzivosim draudzigi rupesim viens pa otru un vis bus labi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ukrainas basketbola izlase
18/05/2022 11:32

Jūlijā Rīgā norisināsies Ukrainas basketbola izlases Pasaules kausa kvalifikācijas spēles

Jūlija sākumā Ukrainas basketbola valstsvienība galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā “Arēnā Rīga” aizvadīs Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles ar Gruzijas izlasi (1. jūlijā) un Spānijas izlasi (7. jūlijā). Spēles…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…