Baltijas sieviešu apvienotais basketbola čempionāts risināsies arī nākamsezon

TTT Rīga, sportazinas.com
Foto: LBS

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas basketbola organizāciju pārstāvji Viļņā pārrunājuši Baltijas valstu apvienotā sieviešu basketbola čempionāta pirmās sezonas pieredzi un ieceres nākotnei. Detaļas vēl tiks precizētas, bet arī 2019./2020. gada sezonā trīs valstu labākās sieviešu komandas cīnīsies kopīgos turnīros.

“Pēc tikko finišējušās sezonas saņemtās atsauksmes liecina, ka Latvijas klubi atbalsta apvienotas līgas turpmāku attīstību,” Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā citēta Latvijas Sieviešu basketbola līgas () direktore Līga Goldmane. “Pievienojoties Lietuvas komandām, paaugstinājies sportiskais līmenis un palielinājies to spēļu skaits, kuru iznākumus iepriekš nav iespējams paredzēt. Jo īpaši svarīgi tas ir Latvijas jaunajām basketbolistēm, kuras iegūst vērtīgu spēļu pieredzi. Savukārt klubiem ir labas iespējas savstarpēji bagātināt pieredzi spēļu rīkošanā un atbalstītāju piesaistīšanā.

“Tiekoties ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas konceptuāli vienojāmies, ka nākamajā sezonā elites grupā spēlēs trīs Latvijas komandas – “TTT Rīga”, RSU un “Liepāja/LSSS”,” turpināja Goldmane. “Lietuva deleģēs četras vai piecas komandas, Igaunija vienu vai divas. Paredzams, ka elites grupas sastāvu un izspēles sistēmu apstiprināsim nākamajā apspriedē 30. jūnijā Rīgā. Interesi pievienoties izrādījuši Baltkrievijas klubi, tomēr nolēmām, ka 2020. gada sezonā līgas ģeogrāfiju vēl nepaplašināsim, lai būtu laiks nostiprināt iestrādes un pozīcijas.”

Paredzams, ka turnīrs sāksies jau oktobra sākumā un beigsies ar izslēgšanas spēlēm februāra beigās vai marta sākumā. Sezonas atklāšanas spēle notiks Igaunijā, bet Final Four” turnīrs – Latvijā.

Starptautiskajā grupā arī nākamsezon spēlēs tikai Latvijas un Igaunijas komandas. Turpinās spēlēt pagājušās sezonas dalībnieces, par iespēju pievienoties interesējusies Valmiera. Paredzētais jaunums – Starptautiskās grupas Final Four” turnīrs.

Pēc apvienotās līgas turnīra beigām notiks cīņas par Latvijas čempionāta medaļām.

“Ņemot vērā pirmās sezonas pieredzi, centīsimies novērst pamanītos trūkumus – laikus izstrādāsim, apspriedīsim un apstiprināsim turnīra nolikumu, kā arī paaugstināsim spēļu rīkošanas standartus, nodrošinot labākus apstākļus dalībniecēm un vairāk tiešraižu televīzijā un/vai internetā,” noslēdza Goldmane.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par