Baltijas volejbola meistarlīgā RTU/”Robežsardze” pakāpjas uz otro vietu

20/01/2019 23:20

“Credit24” Baltijas volejbola meistarlīgā šodien uz otro vietu pakāpās RTU/”Robežsardze”, kas savā laukumā četros setos apspēlēja “Selver Tallinn”. Divu Latvijas komandu cīniņā OC “Limbaži”/MSĢ pieveica Daugavpils Universitāti, bet dienas centrālajā spēlē Pērnavā “Parnu VK” pārspēja “Jēkabpils lūšus”.

“Iekrītot” vienā setā, pārliecinošu uzvaru savā laukumā šodien svinēja RTU/Robežsardze, ar 3:1 (17, -21, 7, 18) pārspējot “Selver Tallinn”. 22 punktus guva Aleksandrs Avdejevs (5 – ar servi, 4 – blokā), 14 – Gatis Garklāvs. Pretiniekiem rezultatīvākais ar 15 gūtajiem punktiem bija Olivers Oravs.

Šī uzvara ļāva par trim punktiem apsteigt “Saaremaa VK” un izvirzīties turnīra tabulas otrajā vietā. Tikpat daudz punktu (36) kā rīdziniekiem ir arī līderei “Bigbank Tartu”, kam viena spēle rezervē.

Divu Latvijas komandu duelī Limbažos pārāki bija mājinieki, OC “Limbaži”/MSĢ apspēlējot Daugavpils Universitāti (DU) ar 3:0 (22, 14, 28) un krietni sarežģījot stāvokli turnīra tabulā cīņā par pēdējo vietu izslēgšanas spēlēs. Astoto vietu šobrīd ar 13 punktiem 16 spēlēs ieņem DU, tikpat punktu 15 mačos ir “TalTech”, bet limbažnieki sakrājuši 10 punktus 15 mēģinājumos.

Atkārtot vakardienas panākumu un atņemt kādu punktu pretiniekiem neizdevās VK “Biolars”/Jelgava spēlētājiem, kuri savā laukumā sīvā cīņā ar 1:3 (-23, -24, 23, -19) piekāpās “Rakvere VK”. Jelgavniekiem 18 punktus guva Māris Lancmanis, 16 – Aivis Āboliņš, 11 – Maksims Morozovs, bet viesiem ar 24 punktiem izcēlās Tāvi Nimmistu.

Tomēr dienas centrālā spēle notika Pērnavā, kur tikās turnīra tabulas kaimiņi. Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā “Parnu VK” (piektā vieta) uzņēma “Jēkabpils lūšus” (sestā vieta). “Lūši” uz Pērnavu devās ar sešu uzvaru sēriju, bet mājiniekiem uzvaru sērija pagaidām bija apstājusies pie trijām.

Pirmo setu izdevās uzvarēt viesiem, bet pārējos pārāki tomēr bija pērnavieši, uzvarot šajā cīņā ar 3:1 (-18, 18, 19, 19) un ar 30 punktiem 15 spēlēs pakāpjoties uz ceturto vietu, tagad par diviem punktiem apsteidzot “Selveru”, kam gan ir spēle mazāk, un par pieciem punktiem Rakveres un Jēkabpils komandas.

Jēkabpiliešiem Jānis Medenis guva 23 punktus, bet pa 10 punktiem pievienoja Rihards Puķītis un Ēriks Voroņko. Mājinieku rindās Toms Švans guva trīs punktus, bet Atvars Ozoliņš nespēlēja.

Nākamās spēles līgā ar Latvijas komandu līdzdalību notiks 26. janvārī. Rīgā viesosies OC “Limbaži”/MSĢ, pērnaviešus uzņems Jelgavā, līgas līderiem karstu pirti centīsies sakurt daugavpilieši, bet “Jēkabpils lūši” ciemos gaidīs “TalTech”.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Volejbola federācija