Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas Olimpiskās komitejas iebilst pret Krievijas dalību Ģenerālajā asamblejā

20/10/2022 12:10
Nokopēts
LOK, www.sportazinas.com

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nepiedalīsies Nacionālo Olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) Ģenerālajā asamblejā, ja tajā piedalīsies Krievijas vai Baltkrievijas pārstāvji, aģentūru LETA informē LOK.

ANOC Ģenerālajā asambleja notiks līdz 22.oktobrim Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, bet LOK kopā ar Polijas, abu pārējo Baltijas valstu un Ziemeļvalstu – Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Norvēģijas un Islandes – Olimpiskajām komitejām ir vērsusies pie ANOC Padomes, aicinot izslēgt Krievijas Olimpiskās komitejas un Baltkrievijas Olimpiskās komitejas amatpersonu dalību Ģenerālajā asamblejā. “Iebrukums Ukrainā ir starptautisko tiesību pārkāpums, un tas ir radījis ārkārtīgi bīstamu situāciju ar iespējamu globālu ietekmi,” teikts LOK paziņojumā.

Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas un Zviedrijas Nacionālā olimpiskās komitejas pilnībā atbalsta pašreizējos ieteikumus par Krievijas un Baltkrievijas nepiedalīšanos sportā.  “Solidaritātei ar ukraiņu tautu un Ukrainas sportu arī turpmāk ir jābūt mūsu prioritātei numur viens”, uzsvērts kopējā vēstulē.

LOK uzskata, ka Latvijas sportistiem un sporta nozares pārstāvjiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem, norāda LOK prezidents Žoržs Tikmers.  “Mēs ievērojam šo kopīgo valstiski vienoto nostāju, kas skaidri un nepārprotami definē attieksmi pret Krievijas militāro agresiju Ukrainā un brutālajiem notikumiem tepat kaimiņos,” uzsver Tikmers.

Jau ziņots, ka 14.aprīlī LOK Izpildkomiteja pieņēma vadlīnijas Latvijas Olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē situācijām, kas saistītas ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, atbalsta personālu, oficiālajiem pārstāvjiem un amatpersonām.

Pievienojoties pret ukraiņu tautu vērstā genocīda, necilvēcīgās vardarbības un diskriminācijas nosodījumam un uzskatot, ka nepieciešams spert izlēmīgus soļus Krievijas un Baltkrievijas “maigās varas” ierobežošanai kā Latvijas, tā starptautiskajā sporta apritē, LOK mudināja Latvijas sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus bez kavēšanās nodrošināt savu sporta organizāciju pilnīgu atbilstību Sporta likuma un citu attiecināmo normatīvo aktu nosacījumiem gan attiecībā uz šo sporta organizāciju amatpersonām, gan arī uz dalību sporta sacensībās un to organizēšanu.

LOK
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām