Baltkrievi neveiksmīgi iesākto čempionātu noslēdz ar divām uzvarām pēc kārtas (+VIDEO)

16/05/2017 17:37

Baltkrievijas hokeja izlase otrdien savā noslēdzošajā pasaules čempionāta B apakšgrupas spēlē ar 4:3 (0:0, 2:1, 2:2) pārspēja Norvēģiju, kas turnīra gaitā reāli pretendēja uz vietu ceturtdaļfinālā.

Lai arī Baltkrievijas izlase ļoti vāji slikti sāka šo pasaules čempionātu un tai pat draudēja izkrišana no elites divīzijas, turnīru tā noslēgusi ar divām uzvarām pār Slovēniju un Norvēģiju, kas ļāvis nosargāt vietu starp planētas spēcīgākajām valstsvienībām.

Otrdienas mačā Parīzē rezultāts tika atklāts tikai 27.minūtē, kad baltkrievus vadībā izvirzīja Jevgēņijs Ļisovecs, tomēr Daniels Sērviks pēcāk panāca izlīdzinājumu. Tiesa, līdz otrās trešdaļas beigām Baltkrievijai no jauna izdevās pārņemt vadību, kad atzīmējās Aleksandrs Kulakovs.

Savukārt noslēdzošo periodu veiksmīgāk iesāka Norvēģija, kas guva divus vārtus pēc kārtas un pārņēma vadību. Pēdējais vārds šajā mačā gan piederēja Baltkrievijas izlasei, jo tās labā divas bezatbildes ripas guva Iļja Šinkevičs un Ļisovecs, ļaujot komandai uz patīkamas nots noslēgt šo čempionātu.

B apakšgrupas kopvērtējumā pirmajā vietā ar sešās spēlēs nopelnītiem 16 punktiem ir pašreizējā čempione Kanāda un jau nodrošinājusi pirmo vietu, bet trīs punktus atpaliek Čehija, kamēr 12 punkti ir Šveicei. Ceturtā ar 11 punktiem ir Somija, bet tikai punktu no tās atpalika Francija, kas gan turnīru jau ir noslēgusi. Sestā ar astoņiem punktiem bija Norvēģija, bet tikai viens punkts mazāk beigās bija Baltkrievijai. Savukārt elite jāatstāj Slovēnijai, kas septiņos mačos tika pie viena punkta.

Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka pateicoties Baltkrievu noturēšanās A divīzijā, cerības Latvijas līdzjutējiem redzēt pie sevis pasaules čempionātu nesaruka, jo, kā zināms, Latvija ar Baltkrieviju ir iesniegusi kopīgu pieteikumu pasaules čempionāta rīkošanai 2021.gadā. Iepriekš intervijā IIHF prezidents Renē Fāzels atzina, ka Baltkrievijas izkrišanas uz pirmo divīziju gadījumā, Latvijas un Baltkrievijas kopīgais pieteikums kļūtu mazāk pievilcīgs hokeja sabiedrībai.