Baltkrievijas hokeja federācijas prezidentam aizliedz iebraukšanu Latvijā

16/11/2020 13:38
Nokopēts
Dmitrijs Baskovs

Latvijas republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņojis par Baltkrievijas hokeja federācijas prezidenta Dmitrija Baskova iekļaušanu Latvijai nevēlamo personu sarakstā uz nenoteiktu laiku.

Iepriekš Baltkrievijas medijs “Tribuna” publicējis informāciju, saskaņā ar kuru Baskovs bijis klāt uzbrukumā opozīcijas aktīvistam Romānam Bondarenko. Pēc konflikta starp viņu un vairākām personām, viena no kurām, iespējams, bija Baskovs, Bondarenko tika aizvests nezināmā virzienā un dažas stundas vēlāk mira no gūtajiem savainojumiem.

Baltkrievijā jau 100 dienas notiek protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātu falsificēšanu. Pret protestētājiem regulāri tiek pielietots fiziskais spēks, turklāt to dara ne tikai policisti un spēcvienību pārstāvji, bet arī personas maskās bez atpazīšanas zīmēm. Oficiāli protestu laikā miruši četri cilvēki, savukārt vairāki tūkstoši tikuši ievainoti.

Baskovs ir zināms kā viens no esošā prezidenta Lukašenko kvēlākajiem atbalstītājiem. Savulaik viņš vadījis hokeja treniņus prezidenta dēlam. Iepriekš Baskovs bijis Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Minskas “Dinamo” vadītājs, bet pirms šīs sezonas viņš pārņēma Baltkrievijas hokeja federācijas vadītāja amatu.

Funkcionāra iekļaušana nevēlamo personu sarakstā nozīmē, ka Baskovam ir liegts šķērsot Latvijas robežu. Zīmīgi, ka oktobra sākumā federācijas vadītājs ieradās Latvijā kopā ar Minskas “Dinamo”. Sākotnēji ceļojuma mērķis bija aizvadīt tikšanos ar Latvijas hokeja federācijas (LHF) pārstāvjiem, tomēr vēlāk viņam bija jāpilda arī kluba trenera pienākumi, jo Covid-19 konstatēja “Dinamo” stūrmanim Kreigam Vudkroftam un viņa palīgiem.

Tāpat Baskovs ir viens no 2021. gada pasaules čempionāta organizatoriskās komitejas pārstāvjiem, turnīram jānotiek Rīgā un Minskā. Ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā, jau iepriekš izskanējuši aicinājumi pārcelt turnīru no Baltkrievijas uz drošāku vietu. IIHF prezidents Renē Fāzels atklājis, ka lēmums tiks pieņemts 18. novembrī.

Savukārt LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols paudis viedokli, ka šajā gadījumā jānošķir politiskā situācija no drošības situācijas, kā arī atzīmēja, ka nav vērts runāt par tām lietām, kuras LHF un Latvija nevar ietekmēt. “Mēs nevaram būt atbildīgi un vainīgi par to, kas notiek Baltkrievijā un Minskā. Mums ir jādara tikai tas, ko mēs varam izdarīt,” uzsvēra Koziols.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
3.1
3.4
2.15
5
4.4
1.55
19.07
4
3.75
1.65
1.19
7.5
11.5
1.3
-
3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām