Baltkrievijas hokeja federācijas vadītājs par 2021. gada PČ: Mums ir labs kontakts ar LHF un IIHF

Dmitrijs Baskovs
Dmitrijs Baskovs | Foto: Baltkrievijas hokeja federācija

Baltkrievijas hokeja federācijas (FHB) vadītājs Dmitrijs Baskovs sarunā ar vietējo televīzijas kanālu ONT komentējis Latvijas valdības nostāju par atteikšanos rīkot 2021. gada pasaules čempionātu kopā ar Baltkrieviju.

Jau ziņots, ka vairāk nekā mēnesi kaimiņvalstī norisinās protesti pret vēlēšanu rezultātu falsificēšanu. Iepriekš Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš informēja, ka Latvija nerīkos turnīru ar Baltkrieviju, par ko tika informēta arī Starptautiskā hokeja federācija (IIHF). Tajā pašā laikā Latvijai nav infrastruktūras, lai šādu pasākumu varētu rīkot vienatnē. Baltkrievijai tāda iespēja ir, jo 2014. gada PČ vajadzībām Minskā tika uzbūvēta vēl viena arēna.

“FHB veikusi milzīgu darbu, lai pieteiktos rīkot PČ kopā ar Latviju. Pēc tam, kad tiesības organizēt turnīru tika saņemtas, mēs sākām kopīgu darbu. Bet tagad Latvijā mēģina politizēt sportu. Runājot tieši par hokeju, tad mums ir labi kontakti gan ar Latvijas hokeja federāciju (LHF), gan ar IIHF. Pagaidām nekas netraucē aizvadīt vienu no labākajiem pasaules čempionātiem,” pārliecināts Baskovs.

“Pašlaik scenārijs ar PČ aizvadīšanu vienatnē netiek izskatīts. Bet mēs rīkojām lielisku turnīru 2014. gadā, tādēļ saprotam, ka mums pietiks spēku un infrastruktūras, lai vēl vienu reizi aizvadītu čempionātu atsevišķi,” teica FHB vadītājs.

Šosezon Minskā nenotika viena Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēle, jo uz Baltkrieviju nedevās Helsinku “Jokerit”. Par neierašanos uz maču Somijas komandai tika piešķirts tehniskais zaudējums.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par