Baltkrievijas opozīcijas līdere aicina IIHF dalībvalstis neatbalstīt PČ rīkošanu Minskā

15/01/2021 19:52

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska nosūtījusi vēstuli Eiropas Savienības valstu ārlietu ministrijām, kā arī Kanādai, Krievijai un Kazahstānai, aicinot neatbalstīt 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

“Manuprāt, IIHF prezidents Renē Fāzels ir apjucis savos paziņojumos,” raksta Cihanouska. “Mani pārstāvji nekad ar viņu nav tikušies, bet tā vietā Fāzels tikās ar diktatoru [Aleksandru] Lukašenko.”

Kā zināms, šī gada pasaules čempionātam būtu jānotiek Minskā un Latvijas galvaspilsētā Rīgā, taču, ņemot vērā, ka situācija Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kuras nebija leģitīmas, ir dramatiska, tas, visticamāk, nenotiks. Iepriekš izskanēja versija, ka Latvija turnīru varētu rīkot viena vai arī kopā ar kādu citu valsti, piemēram, Dāniju vai Slovākiju.

Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols nesen raidījumā “Ģērbtuve” atklāja, ka vēl pirms Baltkrievijas politiskās krīzes sākuma, sākot runāt ar šo valsti par kopīgu pasaules čempionāta rīkošanu, netika ņemta vērā situācija valstī, bet gan tikai federāciju iepriekšējā sadarbība un sportiskā puse. Vēlāk, kad situācija saasinājās, LHF saprata, ka PČ rīkošana ar Minsku nav iespējama tieši politiskās situācijas dēļ. Tāpat LHF nosūtīja vēstuli, kurā tika pausts ass viedoklis par notiekošo Baltkrievijā un iespējamo šīs valsts hokeja federācijas prezidenta Dmitrija Baskova dalību slepkavībā.

Eiropas Savienība un virkne tās dalībvalstu ir atsacījušās atzīt Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu gan vēlēšanu, gan inaugurācijas procesa demokrātiskās leģitimitātes trūkuma dēļ. Liela daļa cilvēku Baltkrievijā ir sašutuši par notiekošo, tādēļ jau vairākus mēnešus iet ielās un protestē. Lai protestus ierobežotu, policija Minskā pat šauj uz cilvēkiem ar gumijas lodēm un arestē nevainīgus protestētājus. Arī Covid-19 pandēmijas pašā sākumā Lukašenko deklamēja, ka vīruss neeksistē un ka tie uzņēmumi, kuri atteiksies strādāt koronavīrusa dēļ, netiks atbalstīti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

06/03/2021 22:41

Bļugeram lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem pret “Flyers” (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 4:3 pārspēja Filadelfijas “Flyers”, revanšējoties par iepriekšējā spēlē piedzīvoto zaudējumu. Latvietis laukumā bija 19 minūtes un 14 sekundes, kas…