Baltkrievu funkcionārs: Kas slikts tajā, ka “Dinamo” varētu izlaist sezonu?

Minskas Dinamo, sportazinas.com
Minskas "Dinamo" | Foto: Minskas "Dinamo"

Baltkrievijas hokeja federācijas prezidents Genādijs Savilovs sarunā ar vietējo televīzijas kanālu ONT neizslēdza iespēju, ka Kontinentālās hokeja līgas () klubs Minskas “Dinamo” varētu izlaist nākamo sezonu.

“Varu teikt viennozīmīgi – tas, ka komandas komplektēšana stipri ievelkas, negatīvi ietekmēs “Dinamo” sniegumu. Ja klubs spēlēs KHL nākamajā sezonā, tā noteikti nebūs vienkāršāka par iepriekšējo. Vai “Dinamo” varētu izlaistu nākamo sezonu? Bet kas ir slikts šajā variantā? Tas ir kaut kāds forsmažors? Pārcelta Olimpiāde, atcelti pasaules čempionāti. Pārceļ tādus pasākums, ka pats brīnos. Valstis slēdz robežas,” par esošo situāciju atgādina Savilovs.

Iepriekš “Dinamo” ģenerāldirektors Dmitrijs Baskovs atklāja, ka komandai ir finansiālas problēmas. Pēc sezonas klubu pameta viens no Baltkrievijas labākajiem hokejistiem, 35 gadus vecais Andrejs Kosticins, kurš 2019./2020. gada sezonā bija komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs ar 34 (17+17) punktiem 60 pamatturnīra mačos. “Labprāt paliktu Minskā, bet sportā brīžiem jāpieņem arī šādi lēmumi,” savu aiziešanu komentēja deviņu pasaules čempionātu dalībnieks un visu laiku otrs rezultatīvākais baltkrievs Nacionālajā hokejā līgā (NHL).

Kosticina aiziešanu komentēja arī Minskas kluba ģenerāldirektors. “Gan viņš, gan mēs bijām gatavi turpināt sadarbību, taču janvārī mūsu pamatpartneris “Belaruskali” nolēma apturēt kluba atbalstīšanu un mums ir parādi par iepriekšējo sezonu. Kosticins ir pasaules līmeņa hokejists, taču mums nav iespējas noturēt vienu no Baltkrievijas hokeja līderiem. Nevaram uzņemties garantijas nedz par viņa, nedz par citu vadošo hokejistu līgumiem. Neskaidrība par budžetu atstāj iespaidu uz mūsu transfēru kampaņu. Šobrīd daru visu, lai piesaistītu sponsorus. Esmu pārliecināts, ka izeja tiks atrasta,” teica Baskovs sarunā ar kluba preses dienestu.

Aizvadītajā sezonā Kreiga Vudkrofta vadītā “Dinamo” sakrāja vien 39 punktus 62 mačos un finišēja pēdējā, 12. vietā Rietumu konferencē, par diviem punktiem atpaliekot no Rīgas “Dinamo”. Baltkrievijas komandai šī bija trešā pēc kārtas sezona bez “play-off”.

Par spīti sliktiem rezultātiem, Minskas līdzjutēji turpināja atbalstīt komandu. Vidēji katru maču apmeklējuši 9 495 skatītāji, kas ir devītais lielākais rezultāts visā Eiropā. No KHL klubiem labāka apmeklētība bija tikai Sanktpēterburgas SKA – 13 016 (otrais rādītājs Eiropā). Salīdzinājumam, Rīgas “Dinamo” vidējā apmeklētība bija 6 669 cilvēki, kas ir 25. rezultāts Eiropā.

Jau ziņots, ka finansiālo iemeslu dēļ nākamo sezonu izlaidīs Vladivostokas “Admiral”.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par