Banjaja notur aiz sevis Kvartararo un triumfē Spānijas “Grand Prix”

01/05/2022 17:08
Frančesko Banjaja

Itālijas motobraucējs Frančesko Banjaja svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta sestā posma – Spānijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē. “Ducati Lenovo” braucējs Banjaja pēc veiksmīgas pērnās sezonas nogales šo iesāka nepārliecinoši, iepriekšējos piecos posmos netiekot pirmajā trijniekā.

Sestdien kvalifikācijā itālis laboja trases rekordu un svētdienas sacīkstē bija vadībā no starta līdz finišam, veiksmīgi noturot aiz sevis pērnā gada čempionu, francūzi Fabio Kvartararo (“Monster Energy Yamaha”).

Spraiga cīņa ritēja par trešo vietu, kuru izcīnīja spānis Aleišs Espargaro (“Aprilia”), neļaujot savam titulētajam tautietim Markam Markesam (“Repsol Honda”) 100.reizi karjerā kāpt uz goda pjedestāla. Piektais palika uzvarētāja komandas biedrs Džeks Millers no Austrālijas, bet sesto vietu ieņēma spānis Hoans Mirs (“Suzuki Ecstar”).

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 89 punktiem ir Kvartararo, 82 punkti ir Espargaro, bet pa 69 punktiem guvuši Enea Bastianīni (“Gresini”) un Alekss Rins (“Suzuki Ecstar”). Šajā sezonā kalendārā paredzēts 21 posms un nākamais no tiem notiks pēc divām nedēļām Lemānā, Francijā.