Banjaja triumfē Malaizijas “MotoGP”, taču vēl nekļūst par čempionu

23/10/2022 13:25
Frančesko Banjaja

Frančesko Banjaja svētdien motošosejas pasaules čempionāta 19.posma – Malaizijas “Grand Prix” – prestižākās “MotoGP” klases sacensībās izcīnīja uzvaru, taču vēl nenodrošināja čempiontitulu.

Banjaja (“Ducati Lenovo”) sezonas pirmspēdējā posmā startēja no devītās pozīcijas, taču jau pirmajā līkumā spēja pakāpties uz otro pozīciju, atpaliekot tikai no Horhes Martina (“Prima Pramac”).

Sacīkstes turpinājumā Martins piedzīvoja kritienu septītajā aplī, kas ļāva Banjajam pakāpties uz pirmo vietu, ko viņam izdevās nosargāt līdz finišam. Otro vietu ieņēma Enea Bastianīni (“Gresini”), taču trešais finišēja Fabio Kvartararo, kas ļauj viņam saglabāt izredzes pēdējā sacensību posmā izcīnīt pasaules čempiona titulu.

Ārpus labāko trijnieka palika Marko Bedzeki no “Mooney VR46” vienības, piekto vietu ieņēma Alekss Rins (“Suzuki Ecstar”), kuram sekoja Džeks Millers (“Ducati Lenovo”). Septītais finišēja Marks Markess (“Repsol Honda”), astotais bija Breds Binders (“Red Bull KTM”), devītajā pozīcijā ierindojās Žoans Zarko (“Prima Pramac”), kamēr labāko desmitnieku noslēdza Aleišs Espargaro (“Aprilia”).

Pirms noslēdzošā posma, kas notiks 6.novembrī Valensijā, kopvērtējuma līderis Banjaja izcīnījis 258 punktus un savu tuvāko sekotāju Kvartararo apsteidz par 23 punktiem. Trešo vietu kopvērtējumā ieņem Espargaro ar 212 punktiem.